Targi Polagra Premiery rozpoczęły tym samym kolejny sezon wystaw rolniczych w Polsce. Rolnicy mieli  okazję porównać oferty producentów, lub skorzystać ze specjalnych promocji targowych. Jak podkreślają organizatorzy, część ze zwiedzających zdecydowała się sfinalizować transakcje zakupowe. 

Targi coraz bardziej regionalne?

Według organizatorów, w czasie 3 dni trwania targów wystawę odwiedziło łącznie 29 310 osób. Przeważającą część zwiedzających stanowili profesjonalni rolnicy, którzy rozważają inwestycje i rozwój swoich gospodarstw. W 7 pawilonach o powierzchni niespełna 50 tys. m2 zaprezentowało się ponad 400 marek. Zwiedzający mieli okazję przyjrzeć się z bliska wielu nowościom, które swoją polską premierę miały właśnie w trakcie trwania targów. Czy były jakieś spektakularne nowinki? Raczej nie, ale zainteresowanie sprzętem było duże i zwłaszcza w sobotę i w niedzielę hale targowe były pełne rolników. 

Jednocześnie wyraźnie było widać, że powierzchnia wystawowa skurczyła się. Pierwsze pawilony od strony dworca PKP nie były wykorzystane, za to wykorzystano mniejsze pawilony z drugiej strony terenu targów MTP.

Dało się też zauważyć, że zabrakło wielu generalnych przedstawicieli renomowanych marek. Niektóre z nich były reprezentowane przez lokalnych dealerów, innych nie było wcale. Ten fakt nie dziwi jednak za bardzo. Wszak dopiero co w listopadzie była potężna Agritechnica, a sezon wystaw w Polsce dopiero się rozpoczyna, a udział w targach kosztuje... Od niektórych wystawców dało się słyszeć opinie, że impreza staje się w coraz większym stopniu regionalna. Czy to źle? Niekoniecznie.

Dziesiątki medali

Podczas Targów rozdano standardowe złote medale MTP Polagra Premiery 2020. Było ich aż 37, wręczonych w dwóch kategoriach: „Maszyny, urządzenia, aplikacje i produkty dla rolnictwa” 

oraz oraz „Rośliny uprawne”

Ponadto wprowadzono również nagrody nagrodzono również nagrody Grand Prix Grupy MTP. Zbieracz kamieni Husarya SCS-100 firmy Usarya Polska triumfował w kategorii Grand Prix Grupy MTP za najbardziej innowacyjny produkt. Po raz pierwszy przyznano również nagrodę Eco Prize Grupy MTP, za wyróżniające się rozwiązania ekologiczne. W edycji 2020 triumfatorem okazało się urządzenie Matrix 430VF, firmy Teejet Polska Sp. z o.o.

Targi Polagra Premiery odbywają się w cyklu dwuletnim, stąd najbliższa edycja odbędzie się  w 2022 roku.