Seria 4 E obejmuje cztery modele o mocy od 65 do 97 KM. Wyposażono je w 3-cylindrowe silniki SDF Farmotion, spełniające normę emisji spalin Euro 3b.

W stosunku do modeli Agrolux producent wzbogacił ofertę przekładni. Obecnie klienci, oprócz znanych już przekładni w układzie 12+3 i 15+15, mają do wyboru skrzynię 8+8 Eco, pozwalającą na osiągnięcie prędkości 30 km/h przy zredukowanych obrotach silnika oraz 15+15 Eco, dzięki której można rozpędzić ciągnik do 40 km/h również przy ekonomicznej prędkości obrotowej. 

Oprócz dostępnej w standardzie pompy hydraulicznej (wydatek na poziomie 42 l/min), możliwy jest wybór pompy o wydajności 50 l/min, a dzięki dostępnym opcjonalnie siłownikom wspomagającym, udźwig maszyny może zostać zwiększony z 2,5 do 3 t.

Ciągniki dostępne są w wariancie z ramą bezpieczeństwa, a opcjonalnie mogą być wyposażane w kabiny dostarczane przez firmę Naglak. Od połowy roku przewidziana jest możliwość sprzedaży ciągników w  wersji z kabiną fabryczną.

Jak twierdzi przedstawiciel firmy Deutz Fahr Jarosław Figurski, ciągniki z nowej serii 4 E mogą służyć jako maszyny pomocnicze w gospodarstwach wielkoobszarowych, lub jako ciągniki główne u mniejszych producentów rolnych, a ich atutem ma być konkurencyjna cena (ceny 75-konnego modelu 4080 E wyposażonego w kabinę zaczynają się od 96 tys. zł netto).