Pierwszy rekord japoński producent pobił w 2014 roku kiedy to kosiarka Honda Mean Mover w Hiszpanii pojechała 184,61 km/h (116,57 mil/h). Krótko później rekord został pobity przez inną ekipę.

Honda postanowiła jednak, że rekord powinien do niej powrócić i zaprezentowała prawdziwą bestię wśród kosiarek – Hondę Mean Mower V2. Nowa odsłona kosiarki powstała we współpracy z angielskim teamem wyścigowym BTCC Team Dynamics. Pod maską kosiarki znalazł się silnik z motocykla Honda CBR1000RR Fireblade SP i jej maksymalna moc wynosi teraz 190 KM przy 13 tys. obr./min z silnika o pojemności 999 cm3, a maksymalny moment obrotowy 116 Nm i jest osiągany przy 11 tys. obr./min.

Cała kosiarka waży zaledwie 69,1 kilograma (152,3 funta) i jak szacuje producent to wszystko wystarczy do rozpędzenia super kosiarki do ponad 240 km/h!

Honda Mean Mower V2 osadzona jest na stalowym podwoziu i wyposażona jest w sześciobiegową skrzynię biegów z biegami zmienianymi za pomocą karbonowych łopatek, komputer sterujący pracą silnika, ekran LCD ze wspomnianego motocykla Fireblade SP oraz wyścigowy fotel i kierownicę Sparco. Całość stoi na 10-calowych kołach od quada i doposażone jest w czterotłoczkowe hamulce z przodu oraz sześciotłoczkowe z tyłu z wentylowanymi tarczami hamulcowymi.

Na zakończenie warto zaznaczyć, że kosiarka Honda Mean Mower V2 cały czas jest zdolna od jej podstawowego zadania, czyli koszenia trawy.