Tradycyjnie już, na najwyższym stopniu podium zameldował się Pronar. W tym miesiącu zarejestrowano 361 przyczep pochodzących od producenta z Narwi. To aż o 40 proc. więcej niż w czerwcu. W porównaniu z lipcem 2013 roku sprzedaż Pronaru wzrosła o 10 proc. - podaje agencja Martin & Jacob monitorująca rynek rolniczy.

Na drugim miejscu, podobnie jak przed miesiącem, uplasował się Metaltech. Tym razem producent z Mirosławca sprzedał 168 nowych przyczep (o 7 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego).

Tuż za wiceliderem, ze stratą siedmiu sztuk, ulokował się w lipcu Metal-Fach. Taki rezultat, w porównaniu rokiem poprzednim, oznacza dla producenta z Sokółki wzrost sprzedaży o 39 proc.

Powodzeniem cieszyły się również przyczepy producentów spoza pierwszej trójki. Wielton i Zasław wypuścili na rynek odpowiednio 96 i 95 nowych przyczep rolniczych.

Lipcową sprzedaż napędzały przyczepy duże, przede wszystkim te o ładowności 10-13 ton. Zarejestrowano ich aż 384 sztuki (o 127 sztuk więcej niż w czerwcu i 13 sztuk mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego).

Drugie pod względem popularności - 204 rejestracje - okazały się w lipcu przyczepy o tonażu 13-17 ton. Jest to wynik o jedną sztukę lepszy, niż ten osiągnięty w poprzednim roku. Biorąc jednak pod uwagę dane z czerwca, sprzedaż w tym segmencie wzrosła o 92 proc.

Nieco gorzej sprzedawały się w lipcu przyczepy o ładowności 8000-8999kg. Łącznie zarejestrowano ich 197 sztuk (o 81 jednostek więcej niż w lipcu 2013 roku).

Podobnie jak w czerwcu, tak i w lipcu, przyczepy najlepiej sprzedawały się Wielkopolsce. W tym miesiącu licznik rejestracji zatrzymał się tam na 195 sztukach (o 64 więcej niż przed rokiem).

Z drugiego miejsca, poza podium, spadło województwo mazowieckie. Jego miejsce zajęło w lipcu Lubelskie, gdzie sprzedano 125 nowych przyczep.

W województwie łódzkim, które w tym miesiącu wskoczyło na trzecią lokatę, zarejestrowano 117 sztuk (o 48 więcej niż w lipcu 2013 roku).