Rekord został ustanowiony na zamkniętym odcinku autostrady w południowej Finlandii. Autonomiczny ciągnik sprzężony z pługiem śnieżnym w trakcie pracy osiągnął prędkość 73,171 km/h. Nie byłoby to możliwe bez opon Nokian ze specjalnie zaprojektowanym bieżnikiem, który zapewnił wyjątkową stabilność na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni.

Technologia autonomiczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem w wielu branżach – w logistyce, drogownictwie i rolnictwie. Valtra jako doświadczony producent ciągników sprawdzających się w zimowych warunkach produkuje je również w specyfikacjach dostosowanych do zadań utrzymania dróg w niskich temperaturach. Spostrzeżenia zdobyte podczas bicia wspomnianego rekordu świata dostarczą z pewnością cennych uwag, które przydadzą się do dalszych badań nad technologią autonomiczną.

Opisane wyżej osiągnięcie to już drugi rekord świata Nokian Tyres i Valtry pobity w temperaturach poniżej zera. W 2015 roku fińska koalicja wsparta legendą rajdów Juhą Kankkunenem ustaliła aktualny do dziś rekord prędkości jazdy ciągnikiem po lodzie. Legendarny fiński rajdowiec pojechał ciągnikiem Valtra T234 Versu bez dodatkowego osprzętu, ale obutym w  opony Nokian Hakkapeliitta TRI z prędkością 130,165 km/h.