Wielu użytkownikom wystarczy Grizzly 350 4WD IRS, zwłaszcza jeśli wykorzystuje się go z osprzętem posiadającym własny napęd. Maszyna jest napędzana czterosuwowym, jednocylindrowym silnikiem o pojemności 348 cm3 z chłodzeniem powietrzno-olejowym. Napęd jest przenoszony bezstopniową przekładnią Ultramatic.

Pojazd może poruszać się z napędem na 2 lub 4 koła z możliwością blokady dyferencjału. To pozwala na użytkowanie go nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Zaletą przekładni Ultramatic jest nie tylko bezstopniowa i płynna zmiana prędkości jazdy, ale również przekazuje ona moment hamujący na koła napędowe, gwarantując pewność prowadzenia na stromych zjazdach.

Użytkowość Grizzly 350 podczas pracy w gospodarstwie znacznie zwiększa układ zawieszenia tylnego ze skokiem 180 mm, który doskonale amortyzuje nierówności podłoża. Każde koło jest zawieszone niezależnie od drugiego. Układ On-Command 2WD/4WD w trybie blokady dyferencjału umożliwia natychmiastowe przełączanie zakresów jazdy w terenie płaskim lub pagórkowatym.

Czynności konserwacyjne pojazdu ograniczono do minimum. A to dzięki obudowie najważniejszych elementów, jak na przykład zamknięte tylne hamulce wielotarczowe, do których nie wniknie błoto czy drobne kamienie.

To, co szczególnie sprzyja stosowaniu Grizzly 350 w rolnictwie to wytrzymałe bagażniki umożliwiające przewożenie ładunku ważącego maksymalnie 120 kg (40 kg z przodu, 80 kg z tyłu).

Grizzly można homologować na dwa sposoby: jako pojazd samochodowy lub ciągnik rolniczy. W obu przypadkach maszyna może mieć oczywiście wszystkie niezbędne cechy pojazdu mogącego poruszać się po drogach publicznych, czyli np. kierunkowskazy, czy gniazdo elektryki zewnętrznej. Do tego również adaptację do ciągnięcia przyczep lub innego sprzętu zaczepianego, który sprzęgany jest za pomocą haka.
W przypadku homologowania jako ciągnik rolniczy pojazd ATV powinien być nazywany mikrociągnikiem, bo taką właśnie rolę wówczas pełni. Nie służy już tylko do zabawy ale do ciężkiej i specjalistycznej pracy w gospodarstwach rolnych, sadowniczych czy specjalistycznych. Umożliwia mu to profesjonalny sprzęt dedykowany przez firmę Techlander.