Coraz szersza oferta firmy John Deere wiąże się z koniecznością posiadania jeszcze większego, profesjonalnego wsparcia posprzedażowego i zaopatrzenia w części zamienne. Przede wszystkim jednak firma widzi potrzebę położenia jeszcze mocniejszego nacisku na wykwalifikowany serwis, sprzedawców i dealerów. – Nasz polski odział uzyskał zgodę na wybudowanie własnego centrum szkoleniowego o dużych możliwościach rozwojowych. Będzie to jednocześnie nowa siedziba John Deere Polska – mówi Mirosław Leszczyński, prezes John Deere Polska.

Obiekt już jest w trakcie budowy. Jest zlokalizowany w Tarnowie Podgórnym przy ulicy Poznańskiej 1B w bezpośrednim sąsiedztwie drogi 92. Na działce o powierzchni 2,2 ha znajdzie się nie tylko budynek centrum, ale również miejsce do pokazów i jazd demonstracyjnych.

Dwupoziomowy obiekt będzie miał powierzchnię 2974 m2, w tym około 450 m2 miejsca ekspozycyjnego. W środku znają się też dwie sale szkoleniowe i dwie warsztatowe oraz powierzchnie biurowe zajmujące około 1000 m2. Sale audytoryjne są przedzielone ruchomą ścianą, którą można wysunąć, a specjalne duże drzwi umożliwiają wprowadzenie w jej miejsce maszyn. Warto dodać, że obiekt jest budowany w sposób umożliwiający w przyszłości dobudowanie kolejnych modułów.Przeprowadzka firmy do nowego odziału jest planowana na przełomie października i listopada br.

Widząc potrzebę szkoleniową oraz 175 lat tradycji firmy i naszą 10-letnią obecność w Polsce, wymagamy jeszcze większego skupienia w tym zakresie i to chcemy naszym klientom oferować – podsumowuje Mirosław Leszczyński.