W nowych prasach Kuhn zastosowano niezmiennie podbieracz krzywkowy. Wśród zespołów podających producent udostępnia kilka opcji, w zależności od modelu: Optiflow z otwartą gardzielą lub Optifeed Integral Rotor z zespołem tnącym wyposażonym w 14 lub 23 noży lub bez zespołu tnącego. Modele "premium" są  wyposażone w funkcję Group Selection, pozwalającą na aktywowanie wybranej liczby pracujących noży oraz opuszczaną podłogę Dropfloor.

Za tworzenie beli odpowiada system Progressive Density. W miarę jej formowania - wskutek działania dwóch siłowników hydraulicznych i sprężyny napinającej pas - w komorze stopniowo wzrasta opór na ramieniu dociskającym , a najważniejsze ustawienia robocze, takie jak gęstość i średnica beli oraz liczba owinięć siatką, są obsługiwane za pomocą terminala sterującego. 

Prasy VB 3155-3185 są wyposażone w nowy terminal sterujący Kuhn VT30 z kolorowym wyświetlaczem, natomiast modele „premium” korzystają z ISOBUS.

- Prasy VB 3195 powstały z myślą o największych gospodarstwach i firmach usługowych. Dzięki wzmocnieniu poszczególnych elementów (kół zębatych, łańcuchów i łożysk), prasa może prasować pod dużo wyższym ciśnieniem, co zaskutkowało zwiększeniem stopnia zgniotu w porównaniu do poprzednich modeli nawet o 20 proc. W przypadku łożysk zastosowano dodatkowe uszczelnienie, które wydłuża ich żywotność. Praca podbieracza jest zintegrowana z pracą rotora, co powoduje efektywny przepływ materiału - zapewnia Artur Szymczak, szef firmy Kuhn Maszyny Rolnicze.