Dla przeciętnego Polaka ta społeszność może być znana chociażby z filmu „Świadek” z Harrisonem Fordem w roli głównej. Amisze żyją w odizolowanych wspólnotach, a ich byt zorganizowany jest według nakazów niepisanego zbioru zasad, który zwie się „Ordnung”. Rzeczony „Ordnung” reguluje wszelkie aspekty codziennej egzystencji – poczynając od techniki jakiej można używać po kobiece fryzury i kolor materiałów na ubrania.

Amisze nie akceptują nowoczesnej techniki nawet w tak podstawowej odsłonie jak elektryczność (choć dotyczy to jednak tylko najbardziej ortodoksyjnych zborów). Praktycznie wszyscy członkowie zajmują się rolnictwem i rzemiosłem.

No i właśnie na przykładzie Amiszów zaobserwować można, że aby przeżyć w dzisiejszym świecie nie da się tak do końca być staroświeckim. Fakt, wspomniana w tytule prasa New Holland ciągnięta jest w jednej z osad wspólnoty przez muły, ale już do napędu jej podzespołów wykorzystany jest, bo musi, mobilny silnik (agregat).

Poniżej prezentujemy ciekawy filmik zrealizowany przez ekipę „717 Drone Guys” w hrabstwie Lancaster położonym w stanie Pensylwania. Duże wrażenie robi pokazana w nim sprawność woźniców.