Dostępność usług prasowania jest na bardzo dobrym poziomie od kilku już lat i co roku przybywa nowych usługodawców. Takie zagęszczenie na tym rynku sprawia, że wojna cenowa między usługodawcami jest na porządku dziennym, co może tylko cieszyć usługobiorców.

Rozbieżności cenowe są jednak spore, ponieważ w miejscach, gdzie usługodawców jest trochę mniej ceny od razu idą w górę i nie mówimy tu o różnicach pomiędzy województwami, a np. miejscowościami, które są oddalone od siebie o kilkanaście kilometrów.

Z tego też powodu za sprasowanie najpopularniejszej okrągłej belki 120x120 cm usługodawcy żądają najczęściej od 12 do 18 zł. Nie ma tutaj większej różnicy czy belka jest owijana siatką, czy sznurkiem.

Wyższe ceny obowiązują w przypadku bel 120x150/160 cm i zaczynają się od 20 zł, a kończą na 25-26 zł. 

Jeśli zaś chodzi o prasowanie w tzw. dużą kostkę prasami wielkogabarytowymi, najpopularniejszym sposobem jest rozliczanie się za tonę sprasowanej słomy. Ceny w tym przypadku wahają się od 80 do 100 zł za tonę sprasowanego materiału.

Rzadkością jest natomiast prasowanie słomy w tzw. małą kostkę, ponieważ taki system zbioru jest dużo bardziej pracochłonny. Tam, gdzie takie prasy są używane, usługodawcy żądają średnio od 120 do 140 zł za godzinę wykonanej usługi.