Maxima 2 - to jedna z kilkunastu nowości zaprezentowanych przez firmę Kuhn podczas minionych targów SIMA 2013. Na potrzeby uprawy kukurydzy siewnik można wyposażyć w 9, 10 lub 12 sekcji wysiewających w stałym rozstawie.

Szerokość robocza maszyny wynosi od 6,75 do 9 m, przy dziennej wydajności pracy wynoszącej do 60 ha. Maszyna jest skierowana dla kółek rolniczych, firm usługowych oraz dużych gospodarstw rolnych.

Maszyna może być skonfigurowana w kilku wariantach z bocznymi ramami:
- sztywną o szerokości transportowej 4,4 m,
- teleskopowej pojedynczej o szerokość transportowej 3,5 m ,
- teleskopowej podwójnej o szerokość transportowej 3 m.

Konstrukcja siewnika składa się z trzech sekcji. Każdą z nich można osobno dostosować do podłoża. W zależności od konfiguracji siewnik można wyposażyć w koła przednie w przypadku gleb kamienistych lub koła tylne w przypadku gleb piaszczystych, o słabszej nośności.

Nowy model siewnika można wyposażyć w wiele opcji, m.in. zarządzanie wysiewem z poziomu kabiny ciągnika dzięki sterownikowi KMS 412, funkcję wyłączenia siewu z kabiny ciągnika pozwalającą na duże oszczędności materiału siewnego, system wysiewu nawozu z wykorzystaniem przedniego zbiornika TF1500 oraz pneumatyczny system wysiewu mikrogranulatu z centralnym zbiornikiem.