Nowe narzędzia uprawowe Kongskilde zaprezentowało podczas ostatnich targów Agritechnica w Hanowerze. Maszyny do precyzyjnej uprawy przedsiewnej mimo dużych szerokości roboczych do transportu składają się do 3 m.

Germinator Pro służy do uzyskania optymalnej warstwy siewnej podczas jednego przejazdu po orce, tak aby zapewnić jak najlepsze warunki do wschodów roślin. Celem jest uzyskanie jednolitej warstwy siewnej dla uzyskania szybkich i równomiernych wschodów.

Nowy Germinator Pro działa na tej samej zasadzie co sprzedawany od lat poprzednik Germinator. Jest jednak przystosowany do współpracy z większymi ciągnikami, do uzyskania większych wydajności.

Narzędzie składa się z 5 sekcji roboczych. Pierwszą jest elastyczna belka sterowana hydraulicznie , która wyrównuje glebę przed pierwszym walcem, aby sekcja robocza działała płynnie i precyzyjnie.

Drugim elementem agregatu Kongskilde jest wał kruszący o średnicy 320 mm, który jednocześnie konroluje głębokość pracy narzędzia. Dalej znajdują się zęby - nowe proste Vibro Super G, ułożone w 5 rzędów o rozstawie 6 cm.

Tylna płyta wyrównująca ma zapewnić lekkiej wyrównanie otwartje gleby po przejściu sekcji pozostawiając całkowicie równą powierzchnię. Ostatnim elementem jest podwójny walec zapewniający kruszenie i utwardzanie gleby.

Unikalnym rozwiązaniem jest indywidualne zawieszenie sekcji zębów roboczych pod ramą główną, stanowiące część hydraulicznego systemu zawieszenia, który pozwala każdej sekcji podążać precyzyjnie po konturach gleby. To oznacza że można osiągnąć jednakową głębokość roboczą na całej szerokości pracy narzędzia.