Siewnik może być wyposażony w w 9, 10 lub 12 sekcji wysiewających przy zachowaniu rozstawu pozwalającego na uprawę kukurydzy.

Zakres szerokości roboczej maszyny wynosi od 6,75 m do 9 m. Duża szerokość robocza i co za tym idzie – wydajność, sprawiają że siewnik jest kierowany do największych gospodarstw rolnych i przedsiębiorstw usługowych.

W zależności od konfiguracji, składana rama wyposażona jest wramy boczne: sztywne (szerokość transportowa 4,4 m), teleskopowe pojedyncze (szerokość transportowa 3,5 m) lub teleskopowe podwójne (szerokość transportowa 3 m).

Trzy niezależne ramy z sekcjami wysiewającymi mają za zadanie poprawić dopasowanie urządzenia do nierówności na całej szerokości roboczej. Opcjonalne wyposażenie w przednie koła jest polecane do pracy na zakamienionych glebach, natomiast koła montowane z tyłu – do pracy na luźniejszej glebie.

Nowy model RXL, podobnie jak inne siewniki Maxima 2 posiada szeroki wybór opcji wyposażenia dodatkowego:
  • zarządzanie wysiewem z kabiny ciągnika,  dzięki urządzeniu kontrolno-sterującemu KMS 412
  • oszczędność nasion dzięki możliwości wyłączenia wysiewu w poszczególnych sekcjach z kabiny ciągnika
  • możliwość wysiewu nawozu ze zbiornikiem TF1500 montowanym z przodu ciągnika
  • pneumatyczny system wysiewu mikrogranulatu z centralnym zbiornikiem zapewniający precyzyjne dozowanie bez ryzyka blokowania produktu w elementach wysiewu.