Kilka nowości zaprezentował John Deere na targach Agro Show w Bednarach. Należą do nich opryskiwacze zawieszane i samojezdne, kosiarki oraz kombajn przeznaczony dla rolników mało- i średnio- obszarowych. Kombajn oprócz sprawdzonych rozwiązań technicznych kusi rolników ceną. Maszyna jest produkowana w Zweibrücken.
Marta Bukwaś z John Deere podkreśliła, że te produkty wprowadzone na polski rynek są zupełnie nowe. Prezentowany kombajn W540C jest przeznaczony dla rolników, którzy oczywiście potrzebują maszyny o dobrych cechach, ale są także zapatrzeni w cenę. Cena jest bardzo konkurencyjna w stosunku do kombajnów produkowanych przez inne koncerny. Wynosi ona nieco ponad 112 tys. euro. John Deere wspomaga kupujących poprzez ofertę kredytową w postaci John Deere Credit. Jest to wydzielona jednostka, która współpracuje bezpośrednio z bankiem. Jednostka ta oferuje zarówno zakup maszyn w leasingu oraz na kredyt rolnikom, którzy nie mogą jeszcze skorzystać z środków finansowych Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przeznaczonych na modernizację gospodarstw rolnych. Ta oferta jest skierowana również do tych wszystkich, którzy inwestycje jaką jest zakup maszyny, chcą kredytować. Zaletą leasingu jest fakt, że rolnik nie musi od razu płacić całego VAT-u, w przypadku zakupu na kredyt staje się właścicielem np. kombajnu w dniu zakupu.
Spójrzmy na zalety kombajnu W540C. Jest on kombajnem 5 klawiszowym. Całkowita powierzchnia separacji wynosi (8,76m2). Posiada on największą średnicę bębna młócącego w swojej klasie (660mm) wyposażonego w 10 cepów. Za bębnem młócącym znajduje się odrzutnik. Jego prędkość regulowana jest w stosunku do prędkości bębna młócącego. Odrzutnik dodatkowo wykonuje domłócenie materiału na klepisku rusztowym oraz łagodnie przekazuje masę na wytrząsacze. W540c posiada największą w swojej klasie aktywną powierzchnię separacji (1,50m2). Pod klepiskiem znajduje się podsiewacz, składający się z 6 przenośników ślimakowych, które nie wymagają codziennego czyszczenia. Dzięki temu rozwiązaniu masa żniwna jest równomiernie transportowana na sita. Zespół czyszczący QuadroFlo składa się z sit wstępnego czyszczenia i sit głównych oraz 4 dmuchaw podwójnego przepływu DualFol. Wytwarzają one dwa strumienie powietrza zapewniające dokładne czyszczenie ziarna. Powrót niedomłotów zakończony jest przenośnikiem ślimakowym równomiernie rozprowadzającym masę nad całą szerokością bębna młócącego.
Kombajn W540c wyposażony w 6,8l silniki o mocy 255KM spełniający normę Tier III, kombajn posiada wystarczający zapas mocy, aby sprostać trudnym warunkom polowym. Zbiornik paliwa o pojemności 800l zmniejsza czas bezproduktywnych godzin. Zastosowane rozwiązania techniczne tj. nowy CommandCenterTM, wysoka prędkość opróżniania zbiornika ziarna 88l/s, zbiornik ziarna 8000l i automatyczne ustawienie kombajnu (ACA) ułatwiają oraz wydłużają dzień pracy w intensywnym okresie żniw. Nowy model kombajnu W540c oferuje zespoły żniwne o szerokości od 4,30m do 6,10m.
Autor: John Deere
Opis: Opryskiwacz samojezdny 5430i
Nowa seria opryskiwaczy samojezdnych 5430i to nowoczesne rozwiązania, które podkreślają przyszłe standardy wydajnych zastosowań w wykonywaniu oprysków, gwarantując doskonałe wykonanie, większą wydajność oraz lepszą jakość uzyskiwanych wyników. Opryskiwacz Samojezdny 5430i dzięki systemom Sprayer Pro, FieldDoc, BoomTrac przeprowadza opryski o maksymalnym stopniu precyzji. Sprayer Pro zapewnia automatyczną kontrolę zaworów sekcji na belkach, co zmniejsza nakładanie się oraz luki w opryskach, zwłaszcza przy pracy na nieregularnych polach. W połączeniu z systemem FieldDoc, umożliwiającym gromadzenie danych i generowanie map opryskowych, pozwala na automatyczną regulację dawki oprysku, w zależności od aktualnych potrzeb i planowanych. BoomTrac jest odpowiedzialny za automatyczne utrzymanie wysokości oraz poziomowanie belki, zmniejszając zmęczenie operatora i utrzymując dawkowanie cieczy na równym poziomie. Przyspiesza też oprysk, zwłaszcza przy dużych szerokościach belki.Nowy opryskiwacz zaczepiany 840 jako pierwszy na rynku europejskim, został w pełni przetestowany i zaakceptowany przez ENTAM (European Network for Testing of Agricultural Machines).
Autor: farmer.pl
Nowe opryskiwacze zaczepiane serii 800 są skonstruowane na masywnej ramie, która stanowi solidną podstawę utrzymania ciężaru zbiornika i belek. Posiadają kompaktową konstrukcję, a wysoki prześwit zwiększa manewrowość opryskiwacza i zmniejsza uszkodzenia plonu (szczególnie na uwrociach). Konstrukcja podnoszenia i poziomowania belki za pomocą siłowników, jak również kinematyką typu „Z”, gwarantuje najwyższą na rynku stabilność belki. Takie mocowanie belek pozwala na dostosowania oprysku do każdej wysokości plonu (od 50cm do 240cm). Wykorzystana w konstrukcji oś, posiada regulację rozstawu kół (150-225cm), pozawala na adaptację do różnych szerokości ścieżek przejazdowych.Seria opryskiwaczy zaczepianych 800i zapewnia precyzyjne dawkowanie cieczy, dzięki systemom BoomTrack, GreenStar SprayerPro, FieldDoc i TwinFluid. System BoomTrack jest odpowiedzialny za automatyczną regulację pochylenia i wysokości belki, dając gwarancje na wykonie oprysku w granicach pola i dokładnie nad plonem. Poprawia to dystrybucję oprysku i pozwala na dotarcie w jego głąb. GreenStar SprayerPro zapewnia automatyczną kontrolę zaworów sekcji, dzięki czemu, gdy sekcja znajdzie się nad obszarem już opryskanym lub poza granicami pola zostaje zamknięta. Daje to znaczne oszczędności chemii oraz redukuje luki i nakładanie się oprysków, zwiększając ich dokładność. FieldDoc jest system zbierającym informacje o warunkach panujących na polu podczas oprysku, przeprowadzając jego mapowanie. Zebrane w ten sposób dane umożliwiają, opracowanie szczegółowych map oprysku (ułatwienie przeprowadzenia oprysków w nocy), za pomocą oprogramowania na komputerze biurowym. Mapy oprysku pozwalają na przeprowadzanie oprysku z regulacją wielkości dawkowania cieczy w zależność od miejsca na polu, w którym w danym momencie znajduje się maszyna. Technologia TwinFluid, daje możliwość wykonywania oprysku przy niskim zużyciu cieczy, wykonując oprysk na poziomie 60-120l/ha. Dla zwiększenia precyzji na opryskiwaczach serii 800i zamontowano czujnik wiatru, dzięki czemu możemy dostosować oprysk i jego dryf do warunków panujących aktualnie na polu, wybierając właściwą dyszę.
Autor: John Deere
Opryskiwacze zaczepiane John Deere oferują zbiorniki o pojemności 3200l i 4000l. Zasięg belek roboczych, które mogą być podwójnie lub potrójnie składane, wynosi od 18 do 40 metrów. Technologia TwinFluid, FieldDoc oraz możliwość regulacji wielkości dawki, opartej na mapowaniu pola, zmniejszają ilość użytej cieczy wydłużają zasięg, tym samym zmniejszając czas bezproduktywnego wykonywania oprysków.Deere Polska także wprowadza na rynek dwa modele kosiarek zawieszanych. Model 324A i 328A to zaczepiane kosiarki dyskowe produkowane w fabryce Arc les Gray we Francji, które dopełniają ofertę dla gospodarstw rolnych. Modele 324A i 328A mają szerokość cięcia odpowiednio 2,4m i 2,8m. Kosiarki mogą być wyposażone, w zależności od potrzeb, w dwa rodzaje zmiękczaczy pokosu: rolkowy i bijakowy. Rolkowy zmiękczacz pokosu zbudowany jest z dwóch gumowych rolek i przeznaczony jest do delikatnych upraw takich jak lucerna i koniczyna. Bijakowy zmiękczacz pokosu posiada bezwładnie zawieszone metalowe palce w kształcie litery V. Taka konstrukcja zmniejsza zapotrzebowanie na moc oraz ułatwia transport i szybsze wysuszenie pokosu. Szerokość pokosu jest regulowana za pomocą tarczy znajdującej się po bokach. Regulacja szerokości pokosu jest możliwa, w zależności od modelu, w zakresie od 0,9 do 2,2m. Pokos może zostać przesunięty na lewą stronę maszyny o 0,4m.
20 maja - Rada Patentowa, USA, uznała, iż firma Deere & Company podniosła swój poziom innowacji o 48%. Według Rady Patentowej, Wpływ na Branżę oznacza efekt, jaki patenty firmy wywierają na rozwój technologii w danej branży. Intensywność Badań natomiast pokazuje stopień, do jakiego portfolio firmy powiązane jest z podstawowymi dziedzinami nauki. W badaniu bierze się pod uwagę średnią z ostatnich trzech miesięcy w celu określenia zmian w skali roku.
Firma Deere & Company uzyskała także 2. pozycję w segmencie Ciężki Sprzęt Przemysłowy. Ranking przeprowadzony przez Radę Patentową obejmował 109 firm i ukazał się w amerykańskiej edycji The Wall Street Journal.
Produkty John Deere są nagradzane na wystawach międzynarodowych najwyższej rangi, jak Agrotechnika 2005 (złoty medal dla ciągnika 8530, srebrny medal dla rozwiązania HarvestLab), wystawa w Bolonii (dla ciągnika 8530 - Traktor Roku 2007), SIMA w Paryżu (rozwiązania iTEC Pro i HarvestLab).
Źródło: farmer.pl

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)