Primo EW Isotronic to w pełni elektryczny rozsiewacz nawozów. Oprogramowanie, w całości opracowane przez inżynierów z Maschio Gaspardo, umożliwia operatorowi dostosowanie wszystkich ustawień o wysokiej precyzji w celu uzyskania dystrybucji zmiennej dawki nawozu (VR) i równomierności dystrybucji.

Precyzyjny rozsiew nawozu 

Sterowanie dozowaniem odbywa się za pomocą bardzo precyzyjnego ogniwa obciążnikowego, podczas gdy mimośrodowe mieszadło i system podwójnej żaluzji regulują przepływ nawozu.

Zastosowane w nim hydromotory hydrauliczne napędzają tarcze lewa i prawą niezależnie, co pozwala na dozowanie różnych dawek na poszczególne tarcze z różnymi prędkościami obrotowymi.

Jednym z charakterystycznych elementów rozsiewacza Primo jest zastosowanie dwóch przesłon na każdym wylocie, które sterowane są siłownikiem elektrycznym. Pierwsza reguluje dawkę rozsiewanego nawozu, druga otwieranie i zamykanie rozsiewanego nawozu.

Rolnictwo Precyzyjne w rozsiewaczu Primo

Primo w pełni wykorzystuje funkcje ISOBUS związane z rolnictwem precyzyjnym. Dzięki sterowaniu sekcjami i możliwości regulacji dozowania, rozsiew przebiega w sposób jednolity, bez uszkodzenia upraw i strat materiału nawozowego.

Maszyna ma funkcję pracy w oparciu o mapy aplikacyjne, które przewidują zmienną dawkę w zależności od potencjału produkcyjnego. Kontrola sekcji pozwala uniknąć nakładania się przejazdów.