Zadaniem rozdrabniaczy TRP 120 RT i TRP 145 RT jest rozdrobnienie i zebranie rozdrobnionych pędów roślin. Urządzenia są wyposażone w podbieracz, który podnosi gałęzie z podłoża i podaje je na młotkowe noże rotora. Pocięte drewno wędruje dalej do do specjalnego worka o pojemności 800 l, wykonanego z nylonowego materiału z mikroporami. Umożliwia on uwalnianie wilgoci z rozdrobnionej masy, dzięki czemu suchy materiał może być przez dłuższy czas magazynowany w workach.

Pełny worek może być pozostawiony na ziemi lub załadowany na przyczepę dzięki teleskopowej konstrukcji ramy. Proces odbywa się automatycznie przez co obsługa rozdrabniaczy jest bardzo wygodna.

Rozdrabniacze KUHN TRP 120 RT i TRP 145 RT powstały z myślą o rosnącym zainteresowaniu energią odnawialną, która jest wykorzystywana w gospodarstwach rolnych lub stanowi dodatkowe źródło ich dochodu. Rozdrobnione pędy mogą być wykorzystywane na przykład do produkcji granulatu drzewnego (peletu).

W przypadku produkcji biopaliwa, bardzo ważna jest jakość rozdrobnienia biomasy. Kawałki drewna muszą być małe i równe aby można je było automatycznie ładować do bojlera pieca. Rozdrabniacze TRP RT wyposażone w szybkoobrotowy rotor z nożami młotkowymi oraz osłonę z kilkoma przeciwnożami, zapewniają dokładne cięcie masy na drobne, równe kawałki.