Tytuł został przyznany w trakcie spotkania online zorganizowanego w tym roku dla dostawców amerykańskiego giganta. AGCO, czołowy producent maszyn rolniczych na świecie, docenił firmę Alliance za elastyczną, sprawną oraz przede wszystkim skuteczną współpracę w zakresie kosztów, dostosowywania się do potrzeb Amerykanów (m.in. poprzez zwiększenie wydajności zakładów produkcyjnych), zarządzania relacjami z klientami a także za innowacyjność produktów.

– AGCO polega na możliwościach wielu dostawców oferujących najbardziej niezawodne i wydajne rozwiązania rolnicze dealerom i rolnikom na całym świecie. Podczas naszego spotkania dla dostawców zorganizowanego w 2020 r. wyróżniamy tych, którzy dostarczają wyłącznie najwyższej jakości produkty, relacje i wartości – podkreślił John Shouse, menedżer ds. strategicznych zasobów w dziale osi, gąsienic, opon i kół.

– Wyjątkowe produkty oraz zdolność współpracy ATG, naszego bezpośredniego dostawcy materiałów roku 2019, pomogły AGCO oferować innowacyjne rozwiązania, które wyróżniają się na tle reszty firm z branży. Firma AGCO jest zaszczycona, że może oferować zrównoważone rozwiązania farmerom na całym świecie – kontynuował.

– Siewnik Fendt Momentum jest jednym z najnowszych rozwiązań technologicznych AGCO, które wpisuje się w ich misję karmienia świata. Uznając krytyczny wpływ wydajności opon na rozwój korzeni upraw i zbiory, AGCO zatrudniło wielu pracowników grupy ATG z całego świata do opracowania opon, które będą taką samą innowacją w dziedzinie sadzenia, jak sam siewnik. Opony Alliance VF charakteryzujące bardzo dużym ugięciem wraz systemem Load-Logic siewnika Momentum wywierają mniejszy nacisk na glebę, co pomaga uzyskać większe zbiory – dodał Shouse.       

– Współpraca z klientami jest podstawą naszego podejścia biznesowego. Jesteśmy zaszczyceni, że zdobyliśmy uznanie za nasze zaangażowanie we współpracę z AGCO w zakresie pomocy w osiągnięciu ich celów na każdym poziomie od rozwoju produktu po zakupy i produkcję – powiedział z kolei Domenic Mazzola, wiceprezes działu inżynierii i sprzedaży OE Alliance Tire Americas. – Cenimy sobie nasze długofalowe relacje z AGCO, których to początki sięgają pionierskiej pracy nad oponami flotacyjnymi do pras belujących Hesston i trwają nadal w formie współpracy nad jednymi z najbardziej innowacyjnych produktów firmy jakim jest siewnik Fendt Momentum – skonkludował Mazzola.