Firma Sipma ogłosiła, że zielone maszyny powstałe w Lublinie za chwilę dotrą do Paragwaju. Tam miejscowy dealer polskiego producenta, firma Agro Richter, weźmie pakunki z napisem „made in Poland” i pojedzie z nimi jeszcze dalej na południe – aż do samego Urugwaju, gdzie w dniach 9-18 września wezmą udział w targach Expo Prado 2022.

Ponad stuletnia tradycja

Targi Expo Prado to największe tego rodzaju wydarzenie w Urugwaju. Co roku impreza przyciąga ponad 200 tys. uczestników, a w tegorocznych targach weźmie udział ponad 2,5 tys. międzynarodowych firm.

W Urugwaju zostanie zaprezentowany między innymi zgniatacz ziarna serii Tytan, fot. FB Sipma S.A.
W Urugwaju zostanie zaprezentowany między innymi zgniatacz ziarna serii Tytan, fot. FB Sipma S.A.

Całość dopełnia ponad 80 konferencji tematycznych, prowadzonych przez światowej klasy ekspertów, ale także liczne pokazy i konkursy hodowlane zwierząt.

Warto podkreślić, że urugwajska impreza ma niesamowitą historię. Już w 1883 r. Asociación Rural del Uruguay (Związek Wsi Urugwaju) zorganizował pierwszą Narodową Wystawę Produkcji. Od 1913 r. ten sam związek organizuje Exposición Internacional de Ganadería oraz Muestra Internacional Agroindustrial y Comercial (Międzynarodową Wystawę Zwierząt Gospodarskich oraz Międzynarodową Wystawę Rolno-Przemysłową i Handlową) powszechnie znaną jako Expo Prado. Impreza co roku odbywa się na terenach targowych Prado.

W Urugwaju nie mogło zabraknąć Sipmy

W tym roku na Expo Prado Sipma zaprezentuje rozdrabniacze bel Sipma RB 1200 Kruk i Sipma RB 1500 Kruk oraz zgniatacze ziarna z serii Atlas oraz Tytan.

Urugwaj to niejedny odległy kraj, w którym w tym roku będzie można lub można było oglądać produkty firmy Sipma. 13 i 14 lipca br. w Kazachstanie podczas Dni Pola „Jana Dala/Green Day 2022” partner handlowy polskiej firmy TOO Titan Central Asia zaprezentował prasy Sipma PS 1225 Fortis, Sipma PS 1211 Farma Plus, Sipma PK 4010 Kostka, owijarkę bel Sipma OS 7531 Maja, rozdrabniacz bel Sipma RB 1500 Kruk oraz zgniatacz ziarna Sipma ZP 4030 Atlas.

Na rynku urugwajskim jest także obecna firma SaMasz poprzez salony marki AgroMaq, fot. AgroMaq FB
Na rynku urugwajskim jest także obecna firma SaMasz poprzez salony marki AgroMaq, fot. AgroMaq FB

Ponoć maszyny cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród zwiedzających, o czym świadczy transakcja z prasą Sipmy w roli głównej, przeprowadzona podczas targów. 

SaMasz też tam jest

Sipma to niejedyna polska firma obecna w Urugwaju. Firma AgroMaq z San José jest oficjalnym dealerem produktów SaMasz, a przedstawiciele firmy szkolili się na Podlasiu w kwietniu tego roku. Zapewne SaMasz także pojawi się na Expo Prado, ale nie znamy jeszcze szczegółów stoiska AgroMaq.