Jedną z funkcji, o które portal reduce-program.com został wzbogacony jest komponent o nazwie "REDUCE Risks". To dział poświęcony zapobieganiu wypadkom i bezpieczeństwu pracy ludzi i maszyn. Oprócz informacji dotyczących BHP znajdziemy tu także bogaty zbiór porad, dokumentów dotyczących niezbędnych konserwacji, instrukcji obsługi a także obszerną bibliotekę multimedialną zawierają, na chwilę obecną, aż 300 filmów wyjaśniających: jak rozpocząć pracę i właściwie użytkować nową maszynę, jak utrzymać ją we właściwym stanie, jak korzystać z systemów mocowań montażowych, jak korzystać z technologii takich jak JSM® (Joystick Switch & Move) itd.

 - Właściwe korzystanie z wyposażenia i chęć zmniejszenia ryzyka wymaga aby dobrze poznać zarówno maszynę jak i osprzęt. Nowa sekcja na naszym portalu, REDUCE Risks, zapewnia użytkownikom niezbędne materiały dydaktyczne, aby zoptymalizować pracę, zwracając szczególną uwagę na ich bezpieczeństwo - wyjaśnia Aude Brézac, menedżer ds. CSR Manitou Group

 Drugie kluczowe zagadnienie dotyczy kalkulatorów TCO (Total Cost of Ownership – całkowitego kosztu użytkowania) dla marek Manitou, Gehl i Mustang, których asortyment został dodany do baz danych portalu. Liczne kryteria użytkowania sprawiają, że wyszukiwanie jest dokładne i umożliwia identyfikację maszyny najlepiej dopasowanej do potrzeb i działań użytkownika za pomocą kilku kliknięć. Narzędzie podaje koszt za godzinę, w tym zużycie paliwa, koszty konserwacji, ubezpieczenie i wartość odsprzedaży maszyny, dzięki czemu użytkownicy są dobrze poinformowani o rozkładzie kosztów w całym cyklu życia, od zakupu do odsprzedaży sprzętu. Użytkownik, za pośrednictwem suwaków, musi jedynie wprowadzić najważniejsze dane dotyczące charakteru pracy.

→ Väderstad przedstawia rzeczywistość rozszerzoną

  Aby  dostarczać użytkownikowi lepszych informacji na temat zużycia paliwa i optymalizacji, kalkulator REDUCE Fuel został zintegrowany z platformą internetową. Program REDUCE Fuel, oparty na protokole Manitou do pomiaru zużycia paliwa (ładowarki teleskopowe i platformy) i zatwierdzony przez UTAC (Union Technique de l'Automobile, du motocycle et du Cycle ), stosuje metodologię pozwalającą porównać zużycie paliwa dwóch maszyn w tym samym zakresie (w tym maszyny konkurencji).

Warto dodać, że od 2016 r. grupa pilotuje europejski projekt normalizacyjny, którego celem jest określenie standardu odniesienia dla pomiaru zużycia paliwa przez ładowarki teleskopowe. Ten protokół pomiarowy, który zasadniczo opiera się na cyklu stworzonym przez Manitou, w przyszłości stanie się europejskim standardem jeżeli chodzi o pomiary tego typu maszyn.

 Nowa witryna reduce-program.com jest dostępna w 10 językach, w tym w języku polskim.