To co prawda mniej niż w październiku 2012, jednak analizując sumaryczny wynik od od stycznia, został on poprawiony już o 173 sztuki. Na kolejnym miejscu uplasował się Metal-Fach, który sprzedał 64 sztuki (-11 sztuk w stosunku do października 2012).

Trzecią pozycję zdobył Metaltech. Aby znaleźć się na sprzedażowym podiom firma musiała zarejestrować 30 przyczep. Ten wynik również był gorszym od tego, który marka osiągnęła przed dwunastoma miesiącami. Wtedy miała na koncie 67 sztuk (- 55 proc.).

Województwo mazowieckie mocno trzyma się na pierwszym miejscu rankingu regionów. W październiku rolnicy zarejestrowali tam 56 przyczep, czyli dwie sztuki mniej niż przed miesiącem.

Choć zanotowano spadek, dystans do drugiego miejsca wciąż się utrzymuje. W październiku przypadło ono województwu wielkopolskiemu. Rolnicy zakupili tam 36 przyczep (o 6 sztuk mniej w porównaniu do poprzedniego miesiąca). Zmiana nastąpiła zaś na pozycji numer trzy, w ubiegłym miesiącu to województwo podkarpackie zamykało podium dzięki 25 sprzedanym przyczepom. Zastąpiło ono na tym miejscu województwo podlaskie (obecnie ósma pozycja i 19 rejestracji).