Jednym z hitów podczas tegorocznej wystawy Agro Show na stoisku firmy AMG z Rawy Mazowieckiej (wyłącznego importera ciągników Landini) był ciągnik Landini Landpower 145. Nowe modele z tej serii to przede wszystkim zmieniona kabina, która jest teraz 4-słupkowa z wygodnym siedzeniem dla pasażera. Widoczność z kabiny zdecydowanie się poprawiła.

140-konny Landpower można kupić już za 197,5 tys. zł (cena netto). Jest to wersja w niemal 100 proc. sterowana mechanicznie. Wyposażenie to m.in. synchronizowana przekładnia 18/18 bez biegów zmienianych pod obciążeniem i z mechanicznym rewersem, mechanicznie amortyzowany fotel, 3 pary szybkozłączy hydraulicznych, klimatyzacja. Napęd kół i WOM jest załączany elektrohydraulicznie.

- Rolnicy szukają takich ciągników. Jest to luka w rynku. Większość ciągników w tym zakresie mocy jest w tej chwili z układem wtrysku Common rail, a tutaj jest zwykła pompa wtryskowa. Silnik Iveco nie ma jeszcze dodatkowych systemów ograniczających emisję spalin, ma 2 zawory na cylinder. W ostatnich miesiącach tego typu ciągniki to hity sprzedaży – mówi Marcin Malinowski z firmy AMG.