Znaleźliśmy kilka sztuk bardziej lub mniej wysłużonych agregatów. Większość jest zdatna do pracy, wszystkie są produkcji polskiej, ale pod względem cenowym jest mało atrakcyjnie.

Lekkie agregaty poniżej 3 tysięcy zł 

W powiecie ząbkowickim na Dolnym Śląsku można kupić agregat uprawowy 3 metrowy, lekki, z podwójnymi łapkami. Jak zapewnia sprzedający sprzęt jest oryginalny, nigdzie nie spawany. Do tej pory pracował w towarzystwie Ursusa C-360. Cena? 2 800 zł, ale jak zaznacza sprzedający można się jeszcze targować.

Szukasz maszyn do uprawy ziemi? Zapoznaj się z ofertą Giełdy Rolnej!

W powiecie warszawskim zachodnim można kupić kolejny agregat, z broną ciężką i 2 wałkami strunowymi. Sprzedawca twierdzi, że sprzęt był mało używany i zawsze parkował pod dachem. Niestety brakuje oryginalnego zdjęcia, a to co jest dodane nie wiele mówi o stanie urządzenia. Jak napisał obecny właściciel „sprzęt w tej chwili jest zagracony w stodole, nie można generalnie dobrego zdjęcia zrobić”.

Niestety nie wiele wiadomo na temat parametrów maszyny, co jest dużym minusem ogłoszenia. W tym wypadku cena wynosi 2 500 zł i też jest do lekkiej negocjacji po obejrzeniu sprzętu.

Zobacz preferencyjne warunki ofert finansowania maszyn!

Unia z 1989 roku

W okolicy Radziejowa w kujawsko-pomorskim można kupić coś większego czyli składany hydraulicznie agregat Agromet Unia Grudziądz Kombi C o szerokości 5,1 m. Maszyna jest od nowości u obecnego właściciela, a rok produkcji to 1989. Stan mocno używany, ale dobry. Sprzedający wycenił sprzęt na 7 100 zł.

Urządzenie wyprodukowane przez Unię w 1989 r. ma już swoje lata, ale z pewnością można nim jeszcze pracować, fot. gieldarolna.pl
Urządzenie wyprodukowane przez Unię w 1989 r. ma już swoje lata, ale z pewnością można nim jeszcze pracować, fot. gieldarolna.pl

Wśród maszyn nieco cięższych można wybrać agregat typu Wicher 2000 produkowany przez firmę Expom z Krośniewic. Maszynę o szerokości 4,5 m z 2010 roku sprzedający wycenił na 27 500 zł.

Na Giełdzie Rolnej znajdziesz nowe maszyny

Na Giełdzie Rolnej oprócz ogłoszeń ze sprzętem używanym można znaleźć też sporo maszyn nowych, prosto od dealerów. Wśród takich urządzeń wyróżnić można agregaty Euro-Maszu w szerokościach od 1,8 m do 5,6 m w cenie od 6 100 zł brutto. Sprzedającym jest dealer z Rawicza, który zapewnia transport urządzeń w całym kraju.