Spotkanie w Choroszczynce odbyło się w gospodarstwie Państwa Olędzkich. Jest to rejon działania firmy Piomar z Grójca, która zaprezentowała ofertę maszyn z palety Case IH oraz Maschio Gaspardo.

Podczas prezentacji maszyn w Choroszczynce zaprezentowano kilkanaście modeli ciągników w przekroju mocy od 70 do 230 KM. Wszystkie ciągniki uczestniczące w pokazie polowym: Case IH oraz Steyr, były wyposażone w przekładnie bezstopniowe. Każdy z przybyłych gości mógł osobiście przetestować obsługę takiej przekładni.

- Chcemy pokazać naszym klientom jak taka skrzynia działa i jak łatwa jest w obsłudze i wszystkic cechy ciągnika związane z tą przekładnią. Rozwiązanie przyjmuje się, klienci są zaskoczeni jak niewiele trzeba żeby takim ciągnikiem móc efektywnie pracować - mówi Tomasz Koperski, specjalista ds. sprzedaży ciągników Case IH oraz Steyr.

Oferta Case IH w ciągnik z bezstopniową skrzynią biegów systematycznie się powiększa. Wśród ciągników Case IH w tego rodzaju przekładnię (nosi ona nazwę CVX) są mogą być wyposażone modele Magnum, Puma i od niedawna także Maxxum.

Wśród prezentowanych podczas pokazu ciągników, znalazły się takie modele jak: Puma 230 CVX, Puma 130 CVX, Maxxum 130 CVX oraz ciągniki Steyr o oznaczeniach: 4120 Profi CVT, 6145 CVT, 6185 CVT.

- Na każdym spotkaniu Demo Tour uczestniczy bardzo dużo zainteresowanych osób. Oprócz ciągników z przekładniami bezstopniowymi można również zobaczyć działanie systemów rolnictwa precyzyjnego - dodaje Koperski.