Jak mówią przedstawiciele firmy, produkowane od 2 lat przystawki PWL to proste, mocne konstrukcje, które da się zamontować na każdym kombajnie. Nawet jeżeli gospodarz wymieni kombajn, nie musi wymieniać przystawki i nie musi nic spawać – wymieniamy tylko ramkę montażową.
Firma PawelecAgro w swojej ofercie ma również siewniki, rozsiewacze i oprócz przystawki do słonecznika, również do kukurydzy i to one są jednym z flagowych produktów, które producent chce rozwijać.

Czytaj więcej
Sipma pokazała nową polską prasę w akcji
Czytaj więcej
Kosiarka Kuhn FC 13460 RA wygrywa wyścig z czasemBiałe przystawki do kombajnu
Konstrukcja przystawek jest oparta na żeliwnych przekładniach. Szerokość robocza przystawki zaczyna się od 4 i kończy na 13 m.
− Do tej pory nie mieliśmy reklamacji na te przystawki. W naszych maszynach zakładamy łańcuchy SKF, zespół tnący, w tym listwa tnąca, dociski i bagnety pochodzi od wiodącego producenta Schumacher – wymienia Sebastian Herduś z firmy PawelecAgro.
Dwie serie przystawek do zbioru słonecznika
Przystawki podzielone są na dwie gamy: SpeedFlow to bezrzędowe przystawki do słonecznika, którymi można kosić niezależnie od kierunku siewu. Producent deklaruje, że charakteryzuje je niski poziom start nasion - do 3 proc. oraz prędkość robocza do 12 km/h.
− Kolor można sobie wybrać. Jeżeli jest kombajn New Hollanda, to możemy zamówić malowanie w tym kolorze. Białe pozostają jedynie dzioby, które są wykonane z plastiku. Zwykle klienci zmieniają kolor, gdyż mówią, że biały bardzo odbija światło. Nawet jeżeli koszą w nocy - dodaje Herduś.
Za co dopłacimy
Koszt przystawki to Koszt: 116 tys. zł brutto. Za zmianę koloru nie dopłacimy tak samo jak za uruchomienie przystawki, bez względu na kombajn z jakim ma być zintegrowana.
Dopłacić trzeba natomiast za docinacze – w standardzie są 2 noże, trzeci będzie już dodatkowo płatny.
Trzeba również pomyśleć o złączach do kombajnu. Tu producent także zostawia koszty po stronie gospodarza.
− W zależności do jakiego kombajnu, każde złącze może kosztować 1,5 tys. zł. a nawet 3,5 tys. dolarów, tak jak w kombajnach, gdzie montowane są złącza Parkera. Często zdarza się, że operatorzy montują trójnik obchodząc ten system – zauważa Sebastian Herduś.

Czytaj więcej
Opony Michelin Evobib zaprojektowane na pole i drogę
Czytaj więcej
Aplikacja do zarządzania żniwami zielonkowymi PöttingerCzas oczekiwania na maszynę
Wszystko zależy od tego, kiedy złożone zostanie zamówienie. Zimową porą czas jest skrócony. Poślizg może się zdarzyć przy zamówinach w letnich miesiącach i wówczas są to maksymalnie 3 miesiące. Producent mówi, że w tej chwili zamówienia spływają do Polski w przeciągu 8 tygodni.

Czytaj więcej
Tak zmieniły się studia rolnicze
Komentarze