Trwają targi Agritechnica w Hanowerze. Na największą światową imprezę z branży techniki rolniczej przybyło ponad 2600 wystawców z całego świata.

Wśród prezentowanych produktów można łatwo zauważyć wszechobecną tendencję do szukania oszczędności w produkcji i zwiększania wydajności, ale niekoniecznie przez zwiększanie szerokości narzędzi uprawowych czy podnoszenia mocy ciągników. Producenci maszyn starają się wykorzystać możliwości jakie daje elektronika.

 - Większe, szybsze, szersze – to atrybuty, które nadal charakteryzują liczne nowości w dziedzinie techniki rolniczej, jednakże będą one coraz częściej wypierane przez nabierające coraz większego znaczenia i zasięgu nowości w sferze elektroniki i sensoryki – uważa prof. dr. Karlheinz Köller z Uniwersytetu w Hohenheim. – To one głównie decydują dzisiaj o poziomie innowacyjności maszyn i systemów, innowacyjności, której celem jest kształtowanie procesów tak, aby były one jeszcze bardziej wydajne, precyzyjne i oszczędne w kosztach, przy jednocześnie obniżonej ilości zanieczyszczeń - dodaje.