Marka Fendt należąca do koncernu AGCO debiutuje na rynku południowoamerykańskim z nowym siewnikiem punktowym o nazwie Momentum. Maszyna powstała w kooperacji z firmą White Planters, która także jest częścią grupy AGCO. Natomiast sam układ wysiewający to dzieło firmy Precision Planting którą AGCO przejęło w roku 2017. 

Siewnik Momentum będzie dostępny w trzech wersjach różniących się ilością rzędów. Najmniejszy będzie miał ich 24 przy szerokości roboczej 10 m, kolejne odpowiednio 30 rzędów  (13,5 m szerokości roboczej) oraz 40 rzędów (18 m szerokości roboczej). Ilość rzędów podana jest dla 45 cm rozstawu międzyrzędzi, ale możliwy będzie również rozstaw wynoszący 50, 75 czy nawet 90 cm.

Poszczególne sekcje wysiewające nie są zawieszone niezależnie ( każda z nich ma możliwości indywidualnego docisku do podłoża) lecz przymocowane do trzech sekcji roboczych na które podzielona jest cała rama siewnika. Docisk poszczególnych sekcji jest regulowany automatycznie w zależności od podłoża. 

Dwa mniejsze modele mają zbiornik nawozu o pojemności 4000 litrów natomiast największy z modeli  dysponuje zbiornikiem o pojemności 5300 litrów. Skrzynia nasienna we wszystkich modelach ma pojemność 5130 litrów. Sekcje wysiewające są napędzane elektrycznie poprzez napęd vDrive, który zapewnia precyzyjny siew również przy prędkościach powyżej 10 km/h. Natomiast moduł vApply w który jest wyposażona maszyna umożliwia wysiew nawozu zgodnie z zaleceniami generowanymi przez platformę Climate FieldView. Oczywiście wszystkie dane dotyczące parametrów siewu mogą być zapisywane z myślą o ich dalszym wykorzystaniu. 

Maszyna nie pojawi się niestety w Europie gdyż po złożeniu do pozycji transportowej jej szerokość w zależności od modelu wynosi 3,2 lub 4,2 m, co uniemożliwia poruszanie się zgodnie z prawem.