Rozwiązanie problemu oferuje Yamaha w postaci mulczera Techlander. Firma udowadnia w ten sposób, że pojazdy Yamaha ATV są mikrociągnikami i służą do wydajnej pracy. W ofercie TechLandera znajdują się mulczery rotacyjne i bijakowe. Do trudniejszych jesiennych zastosowań lepiej nadaje się ten drugi.

Mulczer bijakowy wyposażony jest w wał z podwójnymi nożykami kątowymi, zamontowanymi niezależenie. Konstrukcja podobna jak w mulczerach ciągnikowych, choć nie do końca. Mulczer TechLander napędzany jest osobnym silnikiem spalinowym. Mamy tu dwa cylindry w układzie V, z których generowana jest moc aż 16 KM. Taka liczba koni mechanicznych wystarcza w zupełności aby zapanować nad wybujałą i zdrewniałą roślinnością (w tym również z gałęziami). Testy niezależnych ekspertów potwierdziły, że urządzenie nie zostawiała niedociętych grzyw przy prędkości pracy quada wynoszącej nawet kilkanaście km/h.

Do transportu mulczera służy 2-kołowe podwozie, a położenie kół determinuje jednocześnie wysokość koszenia. Jeśli koła uniesiemy do końca, maszyna oprze się na stalowym wale dociskającym z tyłu. Zaczep ma możliwość ustawienia w trzech pozycjach, a umieszczona po nim śruba rzymska umożliwia regulację pochylenia przodu maszyny względem podłoża.

Co ważne, własne źródło zasilania mulczera nie wymusza w mikrociągniku pracy na wysokich obrotach, aby przekazać na mulczer odpowiedni moment obrotowy.
Druga z maszyn rozdrabniających to w zasadzie kosiarka rotacyjna, wydajna i prosta, zarówno w budowie, jak i w obsłudze. Urządzenie zostało skonstruowane z myślą o zastosowaniu na dużych obszarach zielonych.

Trzy ostrza tnące zapewniają koszenie na szerokość roboczą 1,2 m, a 6-stopniowa regulacja pozwala dopasować maszynę do ukształtowania terenu i oczekiwanej wysokości cięcia. Kosiarkę można ustawić w linii prostej za mikrociągnikiem lub z dowolnej jego strony. Odporny na korozję i uszkodzenia mechaniczne korpus sprawdzi się podczas wieloletniej eksploatacji.

Urządzenie napędzane jest silnikiem spalinowym o mocy 13,5 KM – całkowicie wystarczającej do wytężonej pracy. Warto dodać, że obie maszyny mogą współpracować zarówno z pojazdami Yamaha Grizzly, jak i Rhino.