Prasy kostkujące Quadrant 2200 są produkowane od 1998 r., a rozmiar kostki 120x70 cm należy do najpopularniejszych na rynku. Teraz firma Claas oferuje unowocześnioną linię Quadrant 2200 Advantage, oferowaną w dwóch wersjach: Roto Cut (RC) i Roto Feed (RF). Dodatkowo dostępna jest również wersja Special Cut (SC) z montowanym czołowo rozdrabniaczem.


Nowością jest podbieracz XXL taki sam jak w sieczkarniach Jaguar - o szerokości 2.35 m. Ma on zapewnić czysty zbiór szerszych pokosów słomy lub trawy przy dużych prędkościach roboczych. Podbieracz jest oparty na dwóch kołach skrętnych.

Zasadniczą zmianą jest również nowy rotor Roto Feed w maszynach bez opcji cięcia zbieranego materiału. Jest to rozwiązanie również zapożyczone z większych modeli pras - 3200. Zmieniona sekwencja zębów rotora ma zapewnić przede wszsytkim delikatniejsze traktowanie przepływającego materiału - szczególnie delikatnej lucerny, po to żeby uzyskać jak najlepszą jakość paszy.

Elementem z prasy Quadrant 3200 jest również turbowentylator oczysaczający z kurzu aparat wiążący. Jego wydajność w porównaniu do dotychczasowej została zwiększona o 150 proc.

Dla lepszego sterowania maszyną i ochrony podłoża zastosowano skrętny układ osi tandem i opcjonalne ogumienie w rozmiarze 500/55-20 oraz 620/50-22.5

Komfortowym rozwiązaniem jest możliwość zmiany długości kostki z kabiny ciągnika. Dokonuje się tego za pomocą terminal Claas Medium Terminal. W dotychczasowych modelach regulacja była wykonywana ręcznie, bezpośrednio w maszynie.

Prasy Claas Quadrant 2200 Advantage będą dostępne w sprzedaży od następnego roku. Zamówienia na nie będzie można składać już jesienią br.