W ofercie firmy Quicke obecna seria ładowaczy QD doczekała się nowego wydania noszącego nazwę Q. W ładowaczach z nowej serii zastosowano aż kilkanaście ulepszeń względem poprzedniego modelu. Jak zapewnia producent, seria profesjonalnych ładowaczy to najmocniejsze konstrukcje z najbardziej wydajnym układem hydrauliki dostępnym na świecie.

Nowa seria Q posiada nowy design, który ma na celu przede wszystkim zapewnić jeszcze większą widoczność z siedzenia operatora. Oprócz zmiany wyglądu, nowy ładowacz posiada elementy odlewane oraz kute w miejscach, gdzie występują największe siły.

Rama wysięgnika to element, który został zaprojektowany zupełnie od nowa. W nowych urządzeniach rama posiada grubszy profil łukowy, który ma być wyjątkowo mocny. Producent zadbał także o detale takie jak: osłony, system amortyzacji oraz ryglowania osprzętu, które zostały również ulepszone tak, aby zwiększyć bezpieczeństwo oraz funkcjonalność ładowaczy Quicke.

Największą nowością, która będzie towarzyszyć nowej serii Q jest Q-companion. To system wsparcia dla operatorów ciągników. Łączy w sobie monitoring położenia osprzętu, ciężaru ładunku oraz stanu konserwacji na jednym – i jak zapewnia producent – łatwym w obsłudze wyświetlaczu.

To nie wszystko: po zakończeniu pracy można zrobić eksport danych roboczych i zabrać je do biura. W łatwy sposób można sprawdzić ładowany ciężar, policzyć cykle ładowania oraz pozostały udźwig. Dokładność wagi wynosi +/- 1 proc. Krótko mówiąc, narzędzie Q-companion przenosi pracę z ładowaczem w wiek cyfryzacji, umożliwiając bardziej inteligentną pracę.

Nowa seria profesjonalnych ładowaczy czołowych Quicke jest już dostępna w Polsce. Co ważne, urządzenia pasują do systemu ram oraz hydrauliki dostępnych od 2005 r.