Minister rolnictwa Federacji Rosyjskiej Aleksiej Gordiejew spotkał się z kierownictwem korporacji „Johne Deere”. Podczas spotkania Robert Lane, prezes korporacji „Johne Deere” poinformował o dużym projekcie inwestycyjnym, którego realizacja rozpocznie się w już lipcu na terytorium Obwodu Kałużskiego. Firma „Deer&Company” zainwestuje 80 mln dolarów, a centrum będzie składać się z magazynu części zamiennych, centrum szkoleniowego i magazynu gotowej produkcji. - Ten projekt stanie się największą inwestycją zagraniczną w produkcję maszyn rolniczych w Rosji - oświadczył Robert Lane.

Centrum produkcyjne spółki „Johne Deere” powinno zacząć swoją działalność w 2010 r. Gubernator Obwodu Kałużskiego Anatolij Artamonów zauważył, że - maszyny „Johne Deere” są najpopularniejsze w obwodzie. Gubernator stwierdził, że rosyjscy producenci rolni przyjęli wiadomość o budowie centrum z dużym entuzjazmem. I obiecał kierownictwu firmy wszechstronne poparcie, podkreślając przy tym, że dobra technika – to jeden z głównych składników rozwoju rolnictwa.

Gubernator poinformował uczestników spotkania, że w Obwodzie Kałużskim będzie utworzone centrum szkoleniowe, w którym będą szkoleni specjaliści z różnych regionów Rosji do pracy z importowanymi maszynami rolniczymi. Prezes spółki „Johne Deere” wyraził gotowość przekazania do dyspozycji centrum niezbędnych materiałów szkoleniowych.

Minister Gordiejew uważa, że po oddaniu do eksploatacji centrum produkcyjnego, firma „Johne Deere” powinna zrobić kolejny krok i zbudować zakład produkcji kombajnów. Robert Lane zapewnił, że jego firma ma to w swoich planach.

Dziś „Johne Deere” jest światowym liderem w produkcji maszyn i wyposażenia rolniczego, największym producentem maszyn budowlanych i maszyn do eksploatacji lasów oraz produkuje maszyny do pracy w parkach i do pielęgnowania gazonów.

Źródło: