Podwozie z nisko położonym środkiem ciężkości ma zapewnić maksymalną stabilność na polu i na drodze. Sercem ramy głównej jest konstrukcja krzyżowa w środkowej części pozwalająca podwoziu efektywnie absorbować moment skręcający. Polietylenowy, trwały i solidny zbiornik opryskiwacza R962i ma nominalną pojemność 6200 litrów.

Aby zapewnić wysoką wydajność i dokładność, opryskiwacz ciągniony R962i może być wyposażony w nowy odbiornik satelitarny StarFire 3000 oraz zaawansowany wyświetlacz GreenStar ISOBUS. StarFire 3000 doskonale działa ze wszystkimi sygnałami naprowadzania o różnej dokładności (EGNOS, SF1, SF2 oraz RTK). Odbiera on nawet sygnały z satelitów znajdujących się zaledwie pięć stopni nad horyzontem oraz może współpracować z satelitami systemu GPS i rosyjskiego GLONASS.

Ponadto, nowy ekran dotykowy GreenStar 2630 wyposażono w wiele zaawansowanych funkcji, między innymi naprowadzanie, funkcję dokumentowania, zaawansowane możliwości współpracy z szyną ISOBUS oraz monitorowania wydajności. Inną opcją jest sprawdzony, 7-calowy kolorowy wyświetlacz GreenStar 1800, który oferuje realistyczny widok pola i sterowanie narzędziami za pośrednictwem magistrali ISOBUS oraz obsługuje systemy naprowadzania od podstawowego systemu GreenStar Lightbar do systemu AutoTrac pozwalającego prowadzić maszynę bez użycia rąk.

Wszystkie niezbędne informacje na temat procesów ochrony roślin i identyfikowalności plonów gromadzone są automatycznie w czasie pracy. Dane można przesyłać do komputera w biurze lub wydrukować w kabinie.

W zależności od wymagań związanych z wykonywaną pracą, można także zastosować oprogramowanie zatwierdzone przez partnerów John Deere:
•    Spray-to-Map: to narzędzie do mapowania dozowania umożliwia użytkownikowi wykonywanie zmiennego oprysku nawozami, herbicydami, fungicydami i regulatorami wzrostu, po utworzeniu mapy dozowania na komputerze biurowym, którą można następnie zaimportować do wyświetlacza GreenStar 2630.
•    Kalkulator napełniania zbiornika informuje operatora o ilości każdej substancji chemicznej potrzebnej do wykonania całego zdania, również w przypadku pełnego lub częściowego napełnienia zbiornika. Należy tylko wprowadzić dane dotyczące wymiarów pola, dawkowania oprysku oraz zastosowanych chemicznych środków ochrony roślin. Ponieważ obliczenia są oparte na danych faktycznych rejestrowanych w trakcie opryskiwania, operator nie traci czasu i środków chemicznych.
•    FieldDoc: to oprogramowanie do dokumentowania automatycznie rejestruje wszystkie operacje w czasie rzeczywistym, a zebrane dane można następnie przenieść do komputera do późniejszej analizy.

System SolutionCommand do automatycznego zarządzania roztworami, pierwotnie zaprojektowany do opryskiwaczy samojezdnych pozwala operatorowi na dokładne napełnienie, mieszanie, opryskiwanie i wielokrotne płukanie w celu usunięcia pozostałości za naciśnięciem przycisku na wyświetlaczu GreenStar.

Dwie 6-cylindrowe pompy zasilają samozalewającą, tłokową pompę przeponową o wydajności 560 litrów / min, aby zapewnić szybkie, automatyczne napełnianie. Opcjonalna pompa odśrodkowa zwiększa zdolność napełniania do 700 litrów / min.

Belki polowe można wymierać w szerokościach od 24 do 28m (składane w dwóch częściach) i od 24 do 40m (składane w trzech częściach). System automatycznego sterowania sekcjami belki opryskiwacza GreenStar SprayerPro automatycznie zamyka zawór główny na uwrociach, co pomaga zminimalizować nakładki i pozwala zaoszczędzić cenne środki ochrony roślin. SprayerPro przejmuje pełną kontrolę nad sekcjami belki i automatycznie włącza je lub wyłącza, kiedy operator przejeżdża przez zdefiniowane obszary pola lub na uwrociach.

 Opryskiwacz R962i jest standardowo wyposażony w inteligentne rozwiązania pozwalające wykonywać oprysk dokładniej, np. kalkulator dysz spryskiwacza, zabezpieczenie przed przedawkowaniem, cyfrowe czujniki poziomu w zbiorniku wody do płukania i zbiorniku roztworu, czujnik wzajemnego przepływu między dyszami, automatyczny wybór ciśnienia i czujnika przepływu przy małych przepływach, wskazanie wielkości kropli dla standardowych dysz, programowalne ustawienia domyślne zaworów, aby zapobiec przedawkowaniu po napełnianiu, ostrzeżenie o niskim poziomie płynu w zbiorniku, kontrola wydajności mieszania i wiele innych.