Casey Stoney w 2007 r. wygrał Mistrzostwa Świata MotoGP na motocyklu Ducati i ponownie zdobył ten tytuł w 2011 r., jeżdżąc motocyklem Honda HRC. Ale oprócz wyścigów, zawsze pasjonowały go silniki i rolnictwo. Dlatego w wolnych chwilach przebywa na wsi, z przyjemnością zamienia się w farmera i zajmuje się prowadzeniem swojego rodzinnego gospodarstwa. Spędza w nim przynajmniej miesiąc w roku, odrywając się on innych obowiązków.

- Nasze gospodarstwo ma wielopokoleniowe tradycje. Wychowałem się na wsi i zostałem zarażony pasją do rolnictwa. Pasję, która nadal jest bardzo silna i dzięki której mogę w pełni docenić produkty Same Deutz-Fahr. Bardzo się cieszę, że mam możliwość rozpoczęcia takiej współpracy, zarówno ze względu na moją karierę zawodnika, jak i miłość do rolnictwa – przyznaje Casey Stoner.

Casey Stoner zawarł umowę z Grupą SDF, gdzie zobowiązał się do opiniowania ciągnika DEUTZ-FAHR w trakcie eksploatacji. Wizerunek zawodnika może być wykorzystywany w materiałach marketingowych i kampaniach reklamowych SDF w ciągu najbliższych dwóch lat. Dlatego jego nazwisko będzie teraz związane z markami SDF.

Rajdowiec-farmer ma wysokie wymagania co do jakości produktów motoryzacyjnych i technologii w nich stosowanych, co wynika z jego życia zawodowego i prywatnego. Wybierając model ciągnika do pracy w gospodarstwie, postawił na Deutz-Fahr Agrotron TTV 610 o mocy 165 KM i bezstopniową przekładnią.

- Marka DEUTZ-FAHR jest znana na całym świecie z nowoczesnych rozwiązań technicznych i doskonałych osiągów. Jesteśmy szczególnie dumni z szansy promowania naszych produktów poprzez wizerunek dwukrotnego Mistrza Świata MotoGP Casey Stoner’a, który jest również pasjonatem ciągników. Życzymy panu Casey kolejnego sezonu wielkich sukcesów – komentuje Lodovico Bussolati, Dyrektor Zarządzający Same Deutz-Fahr.