Dużym zaskoczeniem w zestawieniu z rejestracji maszyn z ubiegłego miesiąca jest pozycja Kuboty. Siódme miejsce w zestawieniu to najlepszy wynik japońskiej firmy od czasu jej pojawienia się na polskim rynku.

Firma odnotowała wzrost sprzedaży o 116 proc. w stosunku do kwietnia 2012 roku. Licząc od stycznia do kwietnia wynik tej marki również został poprawiony - o ponad 12 proc. porównaniu do poprzedniego roku.

- Z pewnością na doskonałe wyniki sprzedaży marki Kubota w kwietniu wpływ miały korzystne zmiany, które firma Kubota wprowadziła od początku roku. Mowa tu o obniżce cen maszyn, wydłużeniu gwarancji do 3000 mth oraz obcięciu cen części zamiennych - komentuje Andrzej Sosiński, specjalista ds. marketingu z polskiego oddziału Kuboty.

Atuty japońskiej marki w największym stopniu doceniają sadownicy. - Motorem naszych tegorocznych sukcesów są klienci sadowniczy, ponieważ największą sprzedaż notują przeznaczone dla nich modele L5040 i M7040N. Spośród modeli rolniczych, największą popularnością cieszy się model M7040 - dodaje Sosiński.