Czterokołowiec Yamaha Rhino 700 jest napędzany jednocylindrowym, 4-zaworowym silnikiem o pojemności 686 cm3 o mocy przekraczającej 40 KM. Na skrzyni ładunkowej można przewozić towary o masie do 181 kg.

Układ przeniesienia napędu w Rhino umożliwia łatwą zmianę poszczególnych trybów jazdy (2WD i 4WD). Dzięki temu, na przykład podczas zjazdu z drogi w trudny teren można szybko przełączyć napęd z jednej, na dwie osie. W trudnych warunkach pojazd świetnie radzi. Przejazdy po mokrym polu, ściętych pniach, w grząskim czy nachylonym terenie nie stanowią dla niego większego problemu. Rhino zarówno z przodu, jak i z tyłu jest wyposażony w niezależny, dwuramienny układ zawieszenia z możliwością regulacji w 5 pozycjach. Pracują tu także wydajne podwójne hydrauliczne tarczowe hamulce.

Zaletą pojazdu są jego niwielkie wymiary, co pozwala m.in. na wjazd do niewielkich budynków gospodarskich i łatwe manewrowanie w ciasnej zabudowie. Niewielka masa pozwoli również na łatwe dokonywanie oględzin pól bez szkód dla upraw. Tylko 0,25 bara ciśnienia powietrza w kołach sprawia że nie pozostawiają one kolein i nie niszczą gleby.

Rhino firmy Yamaha jest dostępny z homologacją europejską na ciągnik rolniczy lub pojazd samochodowy. Do jego prowadzenia wystarczy prawo jazdy kategorii B lub T (zależnie od sposobu rejestracji i eksploatacji). Producent zadbał też o kwestie bezpieczeństwa wyposażając pojazd w solidne drzwi zatrzymujące błoto lub wodę stalową podłogę z zaczepem oraz regulowane pasy bezpieczeństwa.

Czterokołowiec Rhino zwiększa swoją funkcjonalność dzięki szerokiej gamie dostępnego osprzętu. Oprócz uniwersalnych przyczep np. do przewozu materiału lub narzędzi, w ofercie marki TechLander znajdują się opryskiwacze o pojemności zbiornika 70 i 400 l, kosiarki, zamiatarki i inne maszyny mogące przydać się w gospodarstwie.

Zakup mikrociągnika Rhino w zestawie z osprzętem lub bez niego na cele rolnicze może być sfinansowany z dotacji unijnych.