11 lutego Zespół Ratownictwa Medycznego z Radymna w powiecie jarosławskim został wezwany do miejscowości Nienowice ( woj. podkarpackie). Karetka nie była w stanie dojechać do pacjenta, ponieważ droga była nieprzejezdna. Pan Piotr, młody rolnik w środku nocy odśnieżył drogę karetce pogotowia.

Drogą nie mogła przejechać karetka pogotowia, fot. mat.prasowe
Drogą nie mogła przejechać karetka pogotowia, fot. mat.prasowe

Aby rolnik mógł wciąż pomagać, została zorganizowana internetowa zbiórka pieniędzy na nowy sprzęt, ponieważ samodzielnie wykonany pług przez Pana Piotra był w fatalnym stanie.

Pług-samoróbka Pana Piotra, fot. mat.prasowe
Pług-samoróbka Pana Piotra, fot. mat.prasowe

O bohaterskiej postawie i zbiórce na pług odśnieżny dowiedziała się firma SaMASZ, która oprócz produkcji maszyn rolniczych, specjalizuje się również w wytwarzaniu różnego rodzaju sprzętu komunalnego, w tym pługów odśnieżnych.

- O akcji dowiedzieliśmy z tv „Polsat”, wspieramy lokalne społeczności i w ten sposób pokazujemy, że prowadzimy biznes, w poczuciu odpowiedzialności za klienta, pracownika, społeczeństwo i środowisko. Od razu podjęliśmy decyzję, że w tej sytuacji pomożemy i wesprzemy akcję, pługiem z naszej oferty, co okazało się strzałem w 10, liczymy, że pług będzie dobrze służył mieszkańcom gminy a drogi będą utrzymane i przejezdne, zwłaszcza dla służb ratujących zdrowie i życie ludzi – podała firma  SaMASZ w oficjalnym komunikacie.