Przedstawiciele Pronaru zaznaczają, że względu na ilość zgłoszeń oraz kreatywność uczestników ostateczny wybór laureata nagrody głównej był nie lada wyzwaniem dla specjalnie w tym celu powołanej Kapituły Konkursowej.

Warunki konkursu

Warunki uczestnictwa były proste – każdy, kto zakupił maszyny marki Pronar musiał wypełnić krótki formularz, wpisując w nim wymyślone przez siebie hasło reklamowe związane z firmą lub jej produktami. Te następnie oceniała Kapituła Konkursowa. Ostateczny wybór padł na hasło „Biznes krajowy popieram i Pronar wybieram” zaproponowane przez Roberta Kawęckiego z miejscowości Strzakły w gm. Międzyrzec Podlaski. Tym samym został on właścicielem ufundowanej przez zarząd Pronaru przyczepy PT606.

- Nagroda o tak dużej wartości była nie tylko zachętą do zakupu maszyn, ale również formą podziękowania tym, dzięki którym od kilkunastu lat jesteśmy liderem rynku przyczep, a więc przede wszystkim rolnikom – mówi Marcin Nowotka, dyrektor ds. handlu i marketingu Pronaru.

Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi w połowie maja fot. mat. prasowe
Uroczyste wręczenie nagrody nastąpi w połowie maja fot. mat. prasowe

Sam laureat nagrody, Robert Kawęcki swoją przygodę z Pronarem rozpoczął już wiele lat temu – nie licząc wygranej właśnie przyczepy posiada już dwie inne oraz rozrzutnik tej marki. Na co dzień prowadzi blisko 20-hektarowe gospodarstwo rodzinne wyspecjalizowane w hodowli drobiu ekologicznego.

Zwycięzca odebrał już list gratulacyjny podpisany przez Sergiusza Martyniuka, prezesa Pronaru, a uroczyste przekazanie przyczepy zaplanowano na połowę maja.

Wartościowa nagroda

Będąca nagrodą główną przyczepa PT606 to jeden z najbardziej popularnych modeli kupowanych przez polskich rolników. Ta trójstronna wywrotka dwuosiowa o ładowności 6 t posiada skrzynię ładunkową przystosowaną do transportu europalet, dzięki czemu doskonale sprawdza się nie tylko  gospodarstwach rolnych, ale również np. w firmach komunalnych.

Egzemplarz maszyny, który trafi do laureata został dodatkowo doposażony w nadstawy zwiększające jej objętość, rolowaną plandekę ze stelażem i balkonem do jej obsługi oraz rynnę szybra zsypowego. Poza przyczepą ufundowano również 36 innych nagród: rowery, myjki ciśnieniowe, tablety, wkrętarki oraz loty widokowe szybowcami należącymi do floty lotniczej Pronaru.