Rostselmash nie zwalnia i buduje swoją potęgę wykraczając poza granice Rosji. Od 2007 r. rosyjska firma posiadała pakiet większościowy w Buhler Industries. Kilkanaście dni temu znacznie zwiększyła swoje wpływy w kanadyjskim przedsiębiorstwie. 

22 grudnia 2021 r. John Buhler i jego firma Highland Park Financial Inc. sprzedali swoje pozostałe 16,3 proc. udziałów za 3 USD za akcję. Całość transakcji wyniosła prawie 12,3 mln USD.

Rostselmash, największy producent kombajnów w Rosji, posiada obecnie ok. 96,7 proc. akcji Buhlera. Pozostałe udziały są w posiadaniu inwestorów na Giełdzie Papierów Wartościowych w Toronto.

John Buhler działa na rynku rolniczym od 1969 r. Kanadyjski przedsiębiorca nabył wówczas Standard Gas Engine Works w Morden i zmienił nazwę na Farm King Limited. Firma rozrosła się do siedmiu zakładów produkcyjnych w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, zatrudniając ponad 800 pracowników.

W 1982 r. firma kupiła markę Allied, zaś w 2000 r. dokonano zakupu przedsiębiorstwa Versatile należącego od 1987 r. do Ford-New Holland. Versatile znane jest z produkcji wielkich ciągników z napędem 4x4, w tym przegubowych, o mocach powyżej 300 KM.

W zakładach Versatile w Winnipeg powstają ciągniki serii Nemesis, które są obecne na niektórych rynkach także jako Kubota serii M8.