Cultro TC to narzędzie, które poprzez wysoką liczbę obrotów i dużą ilość cięć w trakcie jednego obrotu ma za zadanie intensywne rozdrabnianie materiału organicznego. Na obwodzie wału umieszczonych jest sześć noży ułożonych po skosie. Również na drugim wale przymocowane są noże umocowane po skosie, z tym że w odwrotnym kierunku, co daje cięcie krzyżowe mające zapewnić maksymalne rozdrabnianie.

Cultro TC dostępny jest w dwóch wariantach: pierwszy o szerokości roboczej wynoszącej 3 m do agregowania na przednim TUZ-ie. W tym przypadku klient ma wybór między wersją montowaną z przodu traktora bez dodatkowego wału w kombinacji, np. z Jokerem CT. Druga opcja dotyczy montowania wału nożowego z tyłu traktora razem z innym wałem, przy czym drugi wał można wybrać z opcji wałów do Jokera CT.

Druga wersja to wariant ciągniony (Cultro 12 TC); ma on 12 m szerokości roboczej. Poszczególne segmenty wału zostały podzielone na 3-metrowe sekcje, które są zawieszone pojedynczo, co ma zapewnić optymalne kopiowanie terenu.

Cultro można wyposażyć w szynę niwelującą, która rozszerza zakres możliwości przygotowania łoża siewnego. Duża skuteczność maszyny wynika również z dużej prędkości roboczej wynoszącej do 20 km/h. Z Cultro 12 TC może pracować ciągnik o mocy 200 KM.