Rozwiązanie EasySet 2 pozwala na wyeliminowanie przyłączania przewodów hydraulicznych do uruchamiania zasuw. Teraz wystarczy jedynie podłączenie zasilania 12 V do komputera obsługowego, a samo sterowanie zasuwami odbywa się elektrycznie za pomocą przycisku.

Łatwa obsługa

Sterowanie terminalem jest bardzo proste, gdyż każdy przycisk posiada przypisaną funkcję, dzięki temu zasuwy dozujące mogą być otwierane i zamykane zależnie, lub niezależnie po obu stronach rozsiewacza. Podczas rozsiewu terminal daje możliwość zmiany dawki wysiewu bez wysiadania z ciągnika i ręcznego ustawiania skali w tylnej części maszyny.

Dawka jest wprowadzana do terminala, a jej zmiany mogą się odbywać podczas wysiewu w rozmiarach jedno, lub dziesięcioprocentowych. 

Stała dawka wysiewu

EasySet 2 w połączeniu z czujnikiem prędkości pozwala na regulacje pozycji zasuwy przy zmianie prędkości roboczej. Wówczas adekwatnie do aktualnej prędkości roboczej automatycznie dopasowywana jest wielkość otworu wylotowego. Dzięki temu dawka wysiewu przez cały czas pozostaje taka sama.

Terminal EasySet2 pozwala na zmianę dawki wysiewu bez wysiadania z kabiny ciągnika, fot. mat. prasowe
Terminal EasySet2 pozwala na zmianę dawki wysiewu bez wysiadania z kabiny ciągnika, fot. mat. prasowe

Rozsiew graniczny z Limiterem V+

W przypadku wyposażenia rozsiewacza w system elektrycznego rozsiewu granicznego Limiter V+ jego aktywacja wymaga jedynie przyciśnięcia włącznika. Dzięki osobnym  przyciskom plus i minus można sterować wysokością limitera, a tym samym regulować zasięg wyrzutu nawozu. Takie rozwiązanie pozwala na zarządzanie wysiewem granicznym bezpośrednio z kabiny ciągnika.

Dodatkową funkcjonalnością terminala EasySet 2 jest wbudowany licznik powierzchni, który na bieżąco informuje użytkownika o wydajności maszyny.