O problemach finansowych Ursusa wiadomo nie od dziś. Pomimo restrukturyzacji spółki i otwarcia w listopadzie zeszłego roku postępowania układowego między spółką a bankiem rozpoczęto egzekucję zobowiązań.

Czynności komornika wykonywane na wniosek Powszechnej Kasy Oszczędności Bank Polski S.A. utrudniają działalność Ursus S.A. w restrukturyzacji, m.in. dlatego, iż zostały skierowane do przedmiotu zabezpieczenia niezbędnego do prowadzenia przedsiębiorstwa - tj. surowców, materiałów i półproduktów, z których spółka na bieżąco korzysta na potrzeby prowadzonej produkcji – czytamy w komunikacie spółki.

PKO BP rozpoczęła egzekucję z zabezpieczeń rzeczowych, pomimo otwarcia w dniu 7 listopada 2018 roku przyspieszonego postępowania układowego wobec Ursusa oraz pomimo prowadzonych przez firmę z bankiem rozmów i negocjacji odnośnie spłaty zobowiązań – wskazują władze Ursusa.

Celem postępowania jest wyegzekwowanie należności głównej w kwocie 10 mln 31 tys. 697,77 zł, odsetek wynoszących 618 094,29 zł oraz kosztów postępowania.

Jak czytamy w komunikacie spółki, Ursus podjął stosowne działania prawne zmierzające do zawieszenia postępowania egzekucyjnego oraz do uchylenia zajęć.

O sytuacji Ursusa związanej z ostatnimi kłopotami firmy informowaliśmy na bieżąco:

>>> Zarajczyk rezygnuje, akcje Ursusa w górę

>>> Nowa nadzieja dla Ursusa