Puchar to połączenie sporej porcji wiedzy i rywalizacji, ale też dobrej zabawy. Wysiłki mogą się opłacić - dla Mistrzów Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym organizatorzy przewidzieli nagrody – zarówno indywidualne, jak i w klasyfikacji grupowej – dla zwycięskich szkół.

Czym jest Puchar Polski Szkół Średnich w Rolnictwie Precyzyjnym?

Podczas konkursu będzie można sprawdzić swoją wiedzę praktyczną, znajomość nowinek technologicznych i innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie.

Wcześniej jednak uczniowie zgłoszeni do udziału w Pucharze biorą udział w webinarach, w trakcie których specjaliści z 365FarmNet, Agrocom Polska, Claas i Michelin, Horsch, Kuhn oraz Väderstad przekażą wiedzę na temat rolnictwa precyzyjnego. Zagadnienia poruszane podczas webinarów pojawią się w pytaniach podczas rund konkursowych.

w finale Pucharu Polski wygrywa pięć szkół z najwyższą punktacją po podsumowaniu wyników ze wszystkich trzech rund. fot. mat. prasowe
w finale Pucharu Polski wygrywa pięć szkół z najwyższą punktacją po podsumowaniu wyników ze wszystkich trzech rund. fot. mat. prasowe

Cel Pucharu Rolnictwa Precyzyjnego

Organizatorzy zawodów chcą propagować zastosowanie innowacyjnych rozwiązań w gospodarstwie, jednocześnie dając dostęp do specjalistycznej wiedzy i nagradzając jej znajomość oraz umiejętność wykorzystania.

Tegoroczna edycja Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym będzie przeprowadzona w formie online. Konkurs otrzymał patronat honorowy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka.

Uczestnicy poprzedniej edycji Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. fot. mat. prasowe.
Uczestnicy poprzedniej edycji Pucharu Polski w Rolnictwie Precyzyjnym. fot. mat. prasowe.

Jak wziąć udział w Pucharze Polski w Rolnictwie Precyzyjnym?

Przede wszystkim, uczestnikami mogą być uczniowie szkół ponadpodstawowych rolniczych oraz o profilu rolniczym lub uczniowie klas o takim profilu.

W Pucharze Polski może wziąć udział nieograniczona liczba uczniów z każdej szkoły, jednak aby zgłoszenie było ważne, musi to być grupa minimum 6 osób z jednej placówki. Zgłoszenia może dokonać tylko i wyłącznie nauczyciel z danej szkoły, jej dyrektor lub inny pracownik szkoły – Opiekun Grupy.

Szczegóły uczestnictwa, kalendarium oraz formularz zgłoszeniowy znajduje się pod adresem:

Puchar Polski w Rolnictwie Precyzyjnym – II edycja