Na pewno większość zna internetowe platformy z ogłoszeniami, na których nie brakuje także ogłoszeń związanych z maszynami roboczymi w tym rolniczymi. Jednak w tych przypadkach mamy do czynienia ze stronami, na których maszyny robocze stanowią jedynie część ofert.  Właśnie dlatego, firma Naspers (właściciel OLX Group i takich portali jak: olx, otomoto, otodom) stworzyła branżowy portal, który właśnie ruszył w naszym kraju.

 - Tradus to platforma o charakterze globalnym, co oznacza, że użytkownicy mają możliwość przeglądania ofert z wszystkich krajów, w których Tradus jest obecny, w tej chwili to aż 41 państw z ponad 330 mln użytkowników na całym świecie. Oferta jest skierowana przede wszystkim do osób zainteresowanych maszynami roboczymi, pojazdami ciężarowymi, autobusami oraz częściami zamiennymi do nich - powiedział Jorre Bonjer dyrektor naczelny OLX Group

Od niewiele ponad miesiąca, platformę odwiedziło już ponad milion osób, co przełożyło się na około 130 tys. ogłoszeń z czego trzy najprężniej rozwijające się działy to: transport, części zamienne oraz rolnictwo. Podczas oficjalnej prezentacji platformy w Expo XXI, zapytaliśmy jakie będą plany dotyczące działu agro.

 - W tej chwili mamy jeszcze do czynienia z wersją beta, a co za tym idzie wiele opcji jest w fazie testowania. Wprowadzenie dokładniejszych filtrów, ułatwiających wyszukiwanie konkretnej maszyny, będzie zależało od odzewu użytkowników. Jeżeli odnotujemy, że użytkownicy oczekują rozbudowy systemu filtrowania ogłoszeń, to na pewno podejmiemy kroki w tym kierunku. Prowadzone są również prace aby umożliwić przesyłanie ogłoszeń, także na inne nasze platformy aby mogły one dotrzeć do większej ilości zainteresowanych, jednocześnie póki co, nie mamy w planach zamykania działu maszyn roboczych ani na otomoto ani na olx - wyjaśnia Mariusz Puzynowicz szef sprzedaży w Otomoto/Tradus w Polsce.

 Jednym z największych atutów nowej platformy, oprócz faktu iż będzie to portal dedykowany maszynom roboczym, ma być dostęp do wielu rynków. W przypadku maszyn rolniczych, na uwagę zasługuje fakt iż portal jest obecny między innymi w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii czy Włoszech – czyli tam, gdzie często poszukiwane są nowoczesne maszyny rolnicze ze stosunkowo niskim przebiegiem.