Od 16 lutego na terenie dziesięciu halach Międzynarodowych Targów Poznańskich można zobaczyć aktualną ofertę maszyn oferowanych przez 300 firm. Kilkanaście z nich przyjechało zza granicy.

Wśród prezentowanego asortymentu, polską premierę ma co najmniej kilkadziesiąt produktów, w tym aż 28 uhonorowanych Złotym Medalem Targów.
Mimo rekordowej liczby wystawców, w pierwszym dniu nie można mówić o rekordowej frekwencji wśród zwiedzających. Duży wpływ na to miała niekorzystna dla podróży aura. Po za tym tradycyjnie najliczniejszych grup odwiedzających targi można spodziewać się w sobotę i niedzielę.

- Chcielibyśmy żeby oprócz „tak pięknej pogody” którą mamy, przyjechało na targi co najmniej 40 tys. osób, aby zobaczyli nasze nowe produkty – mówi Mirosław Leszczyński, prezes John Deere Polska.

Wielu przedstawicieli firm uważa, że mimo niewielkiej frekwencji na stoiskach, ze strony odwiedzających było duże zainteresowanie ofertą. Oprócz możliwości zapoznania się z nowinkami technicznymi, organizatorzy zachęcają do udziału w licznych konferencjach i seminariach organizowanymi w trakcie targów. Polagra Premiery potrwa do 19 lutego.