Rynek niemiecki i francuski to dwa największe kraje jeśli chodzi o sprzedaż nowych ciągników w Europie. Jak podaje portal profi.de w Niemczech, w okresie styczeń – maj 2018 roku sprzedało się 9866 nowych ciągników, a w samym tylko maju 2275. Porównując ten wynik do kwietnia jest to o 493 sztuk mniej ciągników, a w porównaniu do maja ub. roku sprzedaż jest niższa o 13%.

* - Same, Lamborghini, Hürlimann

Jeśli chodzi o najpopularniejszych producentów ciągników to nasi zachodni sąsiedzi są patriotami i pierwsze miejsca okupują marki niemieckie. Warto zaznaczyć, że Niemcy ciągniki John Deere traktują również jak swoje, gdyż większość modeli powstaje od wielu lat w ich kraju, w Mannheim. W 1956 roku Amerykanie przejęli zakłady produkujące w tym mieście ciągniki Lanz Bulldog.

Liderem rynku w okresie styczeń – maj jest Fendt, za nim plasują się John Deere, Claas, Case IH/Steyr (podawana jest łączna sprzedaż tych dwóch marek) i na piątym miejscu Deutz-Fahr. Generalnie Fendt i John Deere są w Niemczech bezkonkurencyjni, a ich udział  w łącznej sprzedaży przekracza 45%.

Czerwiec: Rynek nowych ciągników lekko w górę