Firma Samasz zaprezentowała kilkanaście swoich produktów na targach SIMA w Paryżu wspólnie z francuskim importerem polskich maszyn na Francję - firmą Billet.

Główną nowością na stoisku, jest kosiarka BiCut 301 SLTH. Jak podkreśla Karol Wdziękoński, dyrektor ds. handlu w firmie Samasz, konstrukcja to odpowiedź na zapotrzebowanie francuskich farmerów, którzy chcą wydajnej, ale niekoniecznie największej kombinacji koszącej, a więc takiej w której skład wchodzi kosiarka czołowa i tylna boczna wraz z kondycjonerem i transporterem taśmowym pokosu.

Taki zestaw był w ofercie Samaszu dostępny do tej pory tylko bez taśmy. Zestaw z kondycjonerem i taśmą był oferowany w największej, potrójnej kombinacji koszącej GigaCut. Transporter eliminuje zgrabianie redukując ilość pokosów ściętej trawy, co ma ekonomiczne uzasadnienie przy późniejszym zbiorze.

Konstrukcyjnie kosiarka Samasz BiCut 301 SLTH, to jedna, prawa kosiarka z zestawu GigaCut. Ma ona szerokość roboczą 3,1 m. Dla przeciwwagi ciężkiej maszyny (wyposażonej w kondycjoner i taśmę), z drugiej strony zastosowano zestaw obciążników (łączna masa obciążników w kosiarce prezentowanej na wystawie to 750 kg).