Same Frutteto CVT S otrzymał nagrodę Best of Specialized w konkursie Tractor of the Year 2019 na targach EIMA 2018. Nowy model został zaprezentowany w maju 2018 roku, kiedy to na światło dzienne wyjechały dwa nowe modele Frutteto CVT, stanowiące ważne uzupełnienie dotychczasowej oferty, ciągników do zastosowań specjalistycznych np.: do sadów, a także model Frutteto CVT V, z rozwiązaniami opracowanymi specjalnie dla winnic. Jednak prawdziwą gwiazdą był oczywiście nowy model Frutteto CVT Active Steer.

→ Same Frutteto AD z perfekcyjnym prowadzeniem

Seria Frutteto CVT stanowi najnowszą propozycję marki, która ma umożliwić właścicielom tych ciągników skorzystanie z najnowszych rozwiązań rolnictwa w zarządzaniu winnicami i sadami. W nowej serii wszystko zostało przeprojektowane i dopracowane tak, aby zapewnić maksymalną wydajność i komfort operatora. Modele Frutteto CVT mogą zostać doposażone w hydropneumatyczne, niezależne zawieszenie przedniej osi - ActiveDrive.

Nowy Frutteto CVT ActiveSteer pozwala operatorowi pracować w wąskich przestrzeniach, gwarantując zwrotność, większe kąty skrętu i jego przełożenia – wartości, które są znacznie lepsze niż w maszynach konkurencji przy jednoczesnym zachowaniu wymiarów i rozstawu kół właściwego dla tego segmentu.

→ Nowe ciągniki Same Frutteto

Wszystkie ciągniki nowej serii Frutteto CVT (od 88 do 113 KM) są napędzane silnikami FARMotion spełniającymi normę Stage IIIB. W ofercie dostępne są zarówno warianty 3– jak i 4–cylindrowe. Co ciekawe moc 88 KM dostępna jest w obydwu wariantach.