Na uroczyste otwarcie centrum zaproszono dealerów, klientów oraz fanów ciągników spod znaku czterookiego tygrysa z całego świata. Nowa placówka została umiejscowiona w odrestaurowanym i przystosowanym do nowej funkcji  historycznym budynku fabrycznym z początku lat siedemdziesiątych.

Nowe Centrum Obsługi Klienta Same oferuje swoim gościom duży hol, audytorium z 498 miejscami siedzącym, sklep z pamiątkami i gadżetami poświęcony marce Same oraz nowoczesną salę konferencyjną.

Całkowicie zmodernizowane zostało również muzeum. Obecnie jest ono w pełni dedykowane marce Same, a ekspozycję uzupełniono o nowe eksponaty ciągników – od pierwszego produkowanego od 1927 roku ciągnika Cassani, aż po pierwszy model Explorer z 1983 roku.

W odnowionych pomieszczeniach sąsiadujących z muzeum oddano do użytku również historyczne archiwum marki. Znajduje się w nim kolekcja ponad 40 tys. dokumentów i 230 tys. rysunków technicznych zawierających całe dziedzictwo firmy Same.

Inauguracja nowego centrum była również okazją do zaprezentowania nowych linii produkcyjnych, w które przez dwa lata koncern zainwestował łącznie 25 milionów euro. W ramach projektu dokonano całkowitej modernizacji linii montażowych ciągników poprzez utworzenie dwóch równoległych linii AGV (Automated Guided Vehicle), które są również obsługiwane przez nową lakiernię. Wprowadzono również nową linię produkcyjną przednich osi. Fabryka w Treviglio to obecnie jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych.

– Dzięki nowemu centrum obsługi klienta chcemy dać możliwość zanurzenia się w przeszłości, teraźniejszości i przede wszystkim przyszłości marki Same – powiedział Lodovico Bussolati, dyrektor generalny SDF. – Nowe obiekty będą z pewnością odgrywać ważną rolę w umacnianiu relacji, która od ponad 90 lat łączy rolników na całym świecie z marką Same i naszą firmą – dodał.

 >> Same Frutteto CVT S najlepszym ciagnikiem specjalistycznym 2019