Pichon Industries produkuje szeroką gamę wozów asenizacyjnych, osprzętu oraz rozrzutników obornika w dwóch zakładach: w Polsce (zakład w Gierałcicach k. Wołczyna) oraz we Francji. Jak podają przedstawiciele Grupy Samson, rodzina Glerup stojąca za firmą Samson w Viborgu (Dania) chce dalej rozwijać swoją firmę oraz stać się wiodącym graczem na ryku europejskim. Dzięki przejęciu Pichona duńska grupa staje się największym europejskim producentem wozów asenizacyjnych.

-Obie firmy bardzo dobrze się uzupełniają, zarówno pod względem produktów, zakładów produkcyjnych, jak i dystrybucji - mówi Lars Henriksen, dyrektor generalny Samson Agro.

Coraz większy nacisk na wykorzystanie nawozów naturalnych wymusza na producentach rozwój technologiczny.

-Niewątpliwie przyspieszy to konsolidację wśród producentów ze względu na siłę finansową potrzebną dla wymaganego rozwoju produktów. Dzięki temu przejęciu Samson Group uzyskuje bardzo dobrą pozycję na przyszłość - mówi Junker, prezes zarządu Grupy.

Obie marki oraz ich portfolio produktów mają się wzajemnie uzupełniać. Maszyny z fabryki w Viborgu są przeznaczone głównie dla przedsiębiorstw usługowych oraz dużych zakładów hodowlanych. Maszyny Pichon przeznaczone są przede wszystkim dla małych i średnich gospodarstw rolnych oraz średnich przedsiębiorstw usługowych.

Firma Pichon produkuje wozy asenizacyjne o pojemnościach od 5 m3 do 30 m3 napełniane przy pomocy techniki próżniowej, podczas gdy produkty Samson zaczynają się od 16 m3 i kończą się na 35 m3 i różnych typach pomp.

Podobnie jest w przypadku rozrzutników. Pichon zaczyna tutaj od 8 m3 i kończy na 23 m3, natomiast Samson kończy na 40 m3.

Kłopoty finansowe Pichona były znane już od jakiegoś czasu, a 7 listopada 2018 sąd handlowy w Rennes wpisał ją w stan upadłości. 

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, dotychczasowy zakład Pichona w Gierałcicach stale pracował do końca grudnia 2018 r. i nie było żadnych zwolnień. Nie wiadomo jeszcze na dzisiaj jak będzie wyglądał zespół handlowy marki Samson z przejętym Pichonem.