Schäffer 2630 jest następcą popularnego modelu 2034, kompaktowa ładowarka przegubowa przeznaczona jest przede wszystkim do pracy w małych i średnich gospodarstwach. Model 2630 wyposażony jest w 3-cylindrowy silnik marki Kubota o pojemności 1.7 l i mocy 25KM.

Nowe modele wyposażono w wysokociśnieniowy napęd; jak zapewnia producent, przy wysokim ciśnieniu roboczym zmniejsza się ilość oleju potrzebna do jazdy i obsługi układu hydraulicznego, co prowadzi do poprawy wydajności i oszczędności paliwa. Kolejną zaletą napędu wysokociśnieniowego jest szybkie przyśpieszenie do maksymalnej prędkości (20km/h). W ładowarce 2630 wał przegubowy napędza przednią oś, a nowe osie mają zapewnić zmniejszenie zużycia paliwa oraz zwiększenie wydajności dzięki optymalnemu dostosowaniu współczynnika przełożenia.

Za wydajność i komfort jazdy będą odpowiadały dwa systemy opracowane przez inżynierów firmy Schäffer: HTF(Automatyczna regulacja siły napędu) i SPT (Elektroniczny system odpowiedzialny za dobieranie obrotów silnika spalinowego odpowiednio do wykonywanej pracy), niedostępny w poprzedniku. HTF to system automatycznej regulacji siły napędu, dzięki któremu nie jest konieczna redukcja biegów podczas jazdy pod górę.

Schäffer 2630 jest pierwszą maszyną w swojej klasie, w której użyto systemu SPT – elektronicznego systemu kontroli jazdy, sprawdzonemu w większych maszynach firmy Schäffer. Jak zapewnia producent, system SPT zapewnia znaczny wzrost wydajności maszyny, zwrotności, a także zapewnia kierowcy szereg nowych możliwości, m.in. dzięki zastosowaniu tempomatu, który utrzymuje stałą prędkość jazdy niezależnie od prędkości silnika, co jest szczególnie wygodne przy pracy z osprzętem dozującym pasze, mulczerami lub szczotkami.

Dane techniczne ładowarki Schäffer 2630
Masa operacyjna: 2,100 kg / 2,300 kg z kabiną
Prędkość jazdy: 0 - 20 km/h
Długość ze standardową łyżką: 3,695 mm
Szerokość: 1,020 - 1,300 mm
Wysokość z ramą ochronną: 2,180 mm
Wysokość z kabiną: 2,150 mm
Promień skrętu: 1,020 mm
Wysokośc podnoszenia (narzędzie obrotowe, standardowe/opcjonalne): 2,880 mm / 3,110 mm
Udźwig: 1,650 kg