Nową funkcję dyrektora handlowego na Europę powierzono Rainerowi Morgenstern, który będzie podlegał bezpośrednio Panu Lodovico Bussolati - dyrektorowi generalnemu koncernu Same Deutz-Fahr.

- Wybór mojej osoby na takie stanowisko to dla mnie ogromny zaszczyt i wyzwanie - komentuje Pan Rainer Morgenstern - szczególnie w momencie, w którym mamy do zaoferowania kompletną i w pełni odnowioną gamę produktów, co z kolei pozwala nam spełnić oczekiwania każdego klienta.

- Celem reorganizacji struktury handlowej - mówi Lodovico Bussolati, dyrektor generalny koncernu Same Deutz-Fahr - jest efektywniejsze zarządzanie rozwojem koncernu, poprzez pełne wykorzystanie możliwości stworzonych przez nowe linie produktów i umocnienie naszych marek.

Według Anny Makulec z Same Deutz-Fahr Polska, zmiana struktury organizacyjnej przełoży się również na wzmocnienie brandów SDF w Polsce, chociażby ze wzgledu na bliższy kontakt z szefem sprzedaży. Do tej pory bezpośrednie szefostwo sprzedaży było w Treviglio we Włoszech, teraz jest w Niemczech w osobie Morgensterna, który do tej pory był szefem sprzedaży produktów SDF na Niemcy.

-Myślę że ogromne doświadczenie Morgensterna w sprzedaży produktów Grupy SDF, a szczególnie marki Deutz-Fahr, która w Niemczech zawsze była bardzo mocna, przełoży się na rynek Polski. Morgenstern przeszedł wszystkie szczeble kariery, zna wyśmienicie produkt i umie zarządzać dealerami - komentuje Anna Makulec.